OKULLARA BAKIM ONARIM DESTEĞİ

MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİNDEN OKULLARA BAKIM ONARIM DESTEĞİ

OKULLARA  BAKIM ONARIM DESTEĞİ
  • 09-08-2017 09:56

- Yenişehir Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde bulunan okullara 2017-2018 eğitim-öğretim yılı için ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda destek olmaya devam ediyor.

Yenişehir Belediyesi Ekipleri her yıl olduğu gibi bu yıl da okullarda bakım onarım çalışmalarına devam ediyor. Ekipler ayrıca masa, sıra, sandalye ve soyunma kabinleri gibi işlevselliğini yitirmiş malzemelerin de değişimini gerçekleştiriyor. 

Yenişehir Belediyesince ilçe sınırları içerisinde bulunan okullara yapılan bazı hizmetler şu şekilde gerçekleştirilmektedir:
  
Pirireis İlköğretim Okulu: Tüm sınıfların sıva tamiratları, boyası yapıldı ayrıca sınıfların zemin kaplaması da pvc kaplama olarak değiştirilecek.

Bahçelievler İlköğretim Okulu:  -Binanın tüm iç ve dış mekanın sıvaları yenilendi, boyaları yapıldı, binanın tüm kapıları sökülerek yenilendi. Zemin kattaki bulunan atıl durumda bulunan mekan mutfak olarak dizayn edilmekte, dolapları ve tezgahı da yapılmakta.
Merdiven ve koridorun zemin  kaplamaları yenilendi, idari odaların sınıfların zemin kaplamaları yapılmakta. Sınıflara öğrencilere için vestiyer-kitaplık ve dolaplar yapılmakta,  masa ve sandalyeler yenilenmekte. Binanın giriş kısmına Atatürk köşesi yapılmakta, sınıfların pencerelerine demir korkuluklar yapılmakta, binanın tüm klimaları yenilenmekte, binanın tüm elektrik sistemi yenilenmekte, yeni güvenlik kamera sistemi-sınıflara akıllı tahta sistemi yapılmakta, bahçede asfalt-kaldırım yenileme çalışmaları devam etmekte, bahçede basketbol sahasına panel çitler yapılmakta, dış bahçe duvarı yenilenmekte.

Ayrıca; 
Akkent İlköğretim Okulunda prefabrik kantin, 24 Kasım İlköğretim okulunda prefabrik soyunma odası, Nejdet Ülger Ortaokulunda da prefabrik soyunma odası yapımı devam etmektedir.

“Bağımsız ve gelişmiş bir toplum olarak yaşamak istiyorsak, eğitime destek vermeliyiz. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın,  iyi insan ve iyi vatandaşlar olarak 

yetiştirilmelerine imkan sağlamak için imkanlarımızı seferber ettik diyen Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç; Ben eğitime verilen her emeğin ve hizmetin amacına ulaşacağına inanıyorum. Şimdiye kadar Yenişehir Belediyesi olarak; Yenişehir Belediyesi Anaokulu, Gazi Anaokulu, Zübeyde Anaokulu, Bilim Sanat Merkezi gibi eğitim kurumlarını tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Yapım aşamasında olan Yenişehir Belediyesi Sanat Merkezi ve proje çizim aşamasında olan Yenişehir Belediyesi Kreş projemizi hayata geçirmek için de gün sayıyoruz. 

Ayrıca bölgemizde bulunan diğer okullarımızın da fiziksel koşullarının iyileştirilmesine yönelik çok sayıda uygulamayı da hayata geçirdik. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için eğitim-öğretime katkılarımız imkanlarımız elverdiği ölçüde devam edecektir.” dedi.   -BASIN BÜLTENİ-ÇOK OKUNAN HABERLER