Organize Haberlere Bir Erişim Engeli Daha Geldi

Mersin 7. Agır Ceza Mahkemesinde 2016/22 nolu dosyada görülmekte olan davayı sulandırmak ve seyrini değiştirmek gayeli organize olmuş güçler tarafından sahneye konan düzmece haberlere mahkemeden DUR kararı çıktı.

Organize Haberlere Bir Erişim Engeli Daha Geldi
  • 28-06-2017 17:27

İlk haber, http://www.patronlardunyasi.com/ uzantılı sitede , “Mersin'de kripto FETÖ'ciler iş başında” başlığı ile verilerek 16 Mayıs 2017 Salı - 14:15 de yayına kondu.

Resim – 1-

Ardından aynı sitede “Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne yapılan komplolar bir bir açığa çıkıyor” başlığı ile tekraren bir başka içerik 17 Mayıs 2017 günü yayına kondu.

Resim – 2 –

Haber diye yayına verilen İçerikleri, yazım tarzları, bir avukat edası ile yapıldığı okuyanlar tarafından anlaşılan, Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesinde FETÖ/PDY kapsamlı 2016/22 numaralı dosyada yargılaması yapılan sanıkları aklayan, koruyan, kollayan üslupla kaleme alınan yazılar, devletin hakimini, savcısını, polisini kumpasçı ilan ederken, bu dosyada tanık olanları ve tanıklık yapanları itibarsızlaştırmak hedefli içeriklerdi. Tamamen kişilerin kişilik haklarına açık bir saldırı içeren içerikler için içerikde adı geçenler ayrı ayrı mahkemeye başvurdular.

Bu arada Mersin 2. Sulh Ceza Mahkemesi 2017/1904 sayılı karar ile “Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne yapılan komplolar bir bir açığa çıkıyor” başlıklı habere, yalan, düzmece beyanlar dolu olduğu için ve insanların şeref ve haysiyetleri ile oynadıklarından ve suç uydurduklarından dolayı ERİŞİM ENGELİ KARARI VERDİ.

Resim -3-

Öte yandan Aydın 1. Sulh Ceza Mahkemesi 2017/3165 sayılı karar ile ardından da Mersin 2. Sulh Ceza Mahkemesi 2017/1904 sayılı karar ile “Mersin'de kripto FETÖ'ciler iş başında” başlıklı habere, düzmece beyanlar dolu olduğu için ve insanların şeref ve haysiyetleri ile oynadıklarından ve suç uydurduklarından dolayı İki kez ERİŞİM ENGELİ KARARI VERDİ.

Resim -4-ÇOK OKUNAN HABERLER