Poliklinik inşaat başladı

“MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİ HALK SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ” İNŞAATI BAŞLADI

Poliklinik inşaat başladı
  • 19-07-2017 10:45

Yenişehir Belediyesi Halk Sağlığı Polikliniği, 1700 metrekare arazi üzerinde 3 katlı olarak projelendirildi. Toplam da 1900 metrekare inşaat alanına  sahip olacak temel sağlık hizmetlerinin verileceği poliklinik; hasta muayene odaları, laboratuvar, röntgen odası, enjeksiyon odası, hasta bekleme alanları ve yemekhane’den oluşacak. Bahçe kısmında ise peyzaj alanları, açık otopark yer alacak.

Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç yaptığı açıklamada; “İlçemizde sağlık alanındaki eksiklikleri gidermek, halkımıza modern bir sağlık hizmeti sunabilmek için inşaatına başladığımız bu alanda 2005 yılında 400 kişilik bir

 semt polikliniğini vatandaşlarımızın hizmetine sunmuştuk. Ancak bölgemizdeki yoğun nüfus artışından dolayı bu merkeze günde 1000 hastanın başvurduğunu öğrendik. Vatandaşlarımızdan gelen yoğun talepleri de dikkate alarak daha kapsamlı modern bir Halk Sağlığı Polikliniği inşa etmeye karar verdik.

Yenişehir Belediyesi olarak vatandaşlarımıza hak ettikleri sağlık hizmetlerinden yararlanabilmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz. Eşit sağlık hizmeti almak her vatandaşımızın hakkıdır. Uzun yıllar sizlere sağlık hizmetleri sunacak olan bu poliklinikte 13 adet hasta muayene odası bulunmakta. 2017 yılı sonunda bitirmeyi planladığımız  projemizi 2018 yılı içerisinde de vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

-BASIN BÜLTENİ-ÇOK OKUNAN HABERLER