‘PROTOKOL AVNİ’ İFŞA OLDU!

Mersin İdmanyurdu’nun ligden düşmesinin en büyük gerekçelerin biri olarak gösterilen eski Başkan Ali Tekin’in kulübe getirmesinde rol sahibi olduğu iddia edilen Harun Aslan, sosyal medya üzerinde ifşa oldu. İddiaları doğrula nitelikte paylaşılan yazışmalar, çöküşün perde arkasındaki ismin ‘protokol avni’ olarak adlandırılan Aslan olduğunu ortaya çıkardı.

‘PROTOKOL AVNİ’ İFŞA OLDU!
  • 20-05-2017 17:28

İMECE ÖZEL

 Eski Başkan Ali Kahramanlı'nın son dönemlerinde ortaya çıkan ekonomik kriz, Mersin İdmanyurdu’nda çöküşün başlangıcı olurken,  çöküşün hızlanması ise asıl 6 aylık Ali Tekin döneminde yaşanmıştı.  Tekin’in istifasının ardından kulüp içerisinde bazı tartışmalar gün yüzüne çıkmış,  o dönemin MİY Denetim Kurulu Üyesi Bekir Algüllü ve Muharrem Çağatay tarafından çöküşün arkasındaki ismin ‘protokol avni’ olarak adlandırdıkları Harun Aslan olduğunu iddia edilmişti. Kulüp içerisinde kaos olarak değerlendiren ve gündemden düşmek bilmeyen iddialar, sosyal medya üzerinde ortaya çıkan yazmışlar ile doğrulandı.

“ALİ BEY GELİYOR!” 

MİY Denetim Kurulu Üyesi Bekir Algüllü, Aslan ile ilgili öne sürdüğü iddiaların ardından, kişisel facebook hesabından yaptığı bir paylaşımla Aslan’ı ifşa etti. Başkanlık seçimlerinden önce yapılmış yazışmalar arasında Ali Tekin’in Mersin’e geleceğini ifade eden Aslan, kulüp başkanlığına seçilebileceğini söylemiş. Yazışmalarda kesin ifadeler vermekten kaçınmayan Aslan’ın konuşmalarından bazı satır başları şöyle: “ ‘Ali bey yarın geliyor’, ‘Ali Bey başkan olacak’, ‘Kesin değil de, olacak herhalde gibi’ ”. Büyük tartışmalar yaratan iddiaların ardından, sosyal medyada doğrulanan yazışmalarla ile birlikte Aslan’ın duruma nasıl tepki vereceği konuşulmaya başlandı.

Kaynak:

http://www.mersinimecehaber.com/mersin/protokol-avni-ifsa-oldu-h12330.htmlÇOK OKUNAN HABERLER