Sağlıkta Tehlike Çanları!

Kanun Hükmünde kararname ile Kamu Hastaneler Birliği Sekreterliği hantal yapısından dolayı, sağlıktaki düzeni bozduğu için kaldırıldı. Kanun 1 Ocak tarih itibari ile yürürlüğe girecek olması Urfa’da Kamu Hastaneler Birliğinde görev yapan üst düzey Bürokratlar kendilerince görev kapma arayışına girdiler.

Sağlıkta Tehlike Çanları!
  • 06-09-2017 18:57

Başta Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Cihan Ekmen olmak üzere; tüm yöneticilere kendilerine yeni görev yerleri belirliyorlar.
Kurum içerinde Gazetemize gelen bilgilere göre; yeni görevlendirmelerle ilgili olarak Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın ismi kullanılarak kamuoyu yaratılmaya çalışıldığı, aslında ise Bakan Fakıbaba’nın bu gelişmelerde henüz haberdar değil.

Fetö soruşturması kapsamında Kamu Hastaneler Birliğinde siyasilerin referans olduğu birçok kişi, ihraç edildi, bazıları açığa alındı, bazıları ise ceza evine atıldı.

Algı oluşturarak, Sağlık camiasına yeniden dizayn vermek isteyen bu kişilerin aslında görevlerinde başarısız yöneticilerdir.  Algı operasyonu yapmaya çalışan Kamu Hastaneler birliği yöneticileri kendilerine göre şimdiden Hastanelerde ve Sağlık İl Müdürlüğünde görev alanları belirliyorlar.

Sağlık alanda hep olumsuz haberlerle gündeme gelen Kamu Hastaneler Birliğinin bu yöneticileri yeni oluşacak sistemde yer almamaları Urfa Sağlığının yararına olacağı ifade ediliyor.

Haber Merkezimizin edindiği iddialara göre Kamu Hastaneleri yöneticileri kendilerine görev alanlarını Şöyle belirlemişler;   800 Yataklı Eyyübiye Hastanesinin Başhekimliğine Abdülkadir Yetişgin,  Akıf İnan Araştırma Hastanesine Cihan Ekmen, Balıklı Göl Devlet Hastanesine  Başhekim olarak Mehmet Tercan, Şanlıurfa Sağlık İl Müdürlüğüne Erdoğan Duran'ın getirilmesi planlanıyor.

Konu ile ilgili Sağlık Çevrelerinde edindiğimiz bilgilere göre: Sağlık Çalışanları Mevcut yönetimle çalışmak istemediğini, yönetimsel ve, teknik olarak bu yöneticilerin yetersiz olduğunu, Bakan Fakıbaba’nın sağlık kökenli olduğunu, Urfa sağlığını çok iyi bildiğini, mevcut ismi geçen şahıslarla çalışmaması gerektiğini vurguladılar.

Gazete olarak bizde Kamu Hastaneler Birliğinde yaşanana aksamları, yanlışları, ihmalleri ve hatalarını belgeleriyle zaman zaman Urfa Kamuoyunun gündemine taşımış; sorunları paylaşmıştık.

MEHMET CANBEK-   ÖZEL HABER

KAYNAK: URFATV.COM
LİNKİ: 
http://www.urfatv.com/guncel/saglikta-tehlike-canlari-h10667.htmlÇOK OKUNAN HABERLER