ŞENLİK FİYASKOSU!

Kültür Park’ta düzenlenen ramazan şenliklerinden organizasyonu üstelenen Ankara merkezli Gök İletişim’in, stant açmak isteyen kurum ve kişiler arasında ‘fiyat ayrımcılığı’ yapması nedeniyle haksız rekabet oluştu. 150 stantlık kapasitesi bulunan alanda güvenlik ve elektrik gibi birçok sorunun olduğu savunulurken, organizasyon zafiyeti nedeniyle etkinliklere olan talep oranı azaldı.

ŞENLİK FİYASKOSU!
  • 06-06-2017 17:39

NERDEN TUTSAN TUTARSIZLIK!

150 STAND KURULDU, SADECE YÜZDE 10'U DOLDU, ODA ADALETSİZ  OLDU...

Ramazan Ayı nedeniyle, Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl Kültür Park içerisinde düzenlendiği şenlikler, henüz 10’ncu gününde sorunlar yumağı haline dönüştü. Organizasyonu üstlenen Gök İletişim’in, stant açmak isteyen kurum ve kişiler arasında fiyat konusunda haksız rekabet oluşturduğu ortaya çıktı. Aylık ücreti 6 bin TL olan stantların bazı kişilere yarı fiyatına verildiği öne sürülürken, bazı kurum, dernek ve odalara ücretsiz olarak tahsis edildiği öne sürüldü.  Her yıl Büyükşehir Belediyesi’nin tertip ettiği etkinlik, bu yıl özel şirketlere verilmesi sonucu beklenen katılım oranının sağlanmamasına neden oldu.

“TAM BİR FİYASKO”

Ramazan Ayı’nda sürekli olarak şenliklerde stant açtığını belirten B.K isimli vatandaş bu yıl organizasyonun fiyasko geçtiğini dile getirdi. Bir özel şirket tarafından stantların kiralandıklarını duyunca irtibata geçtiklerini kaydeden B.K, organizasyonun şirketinin parayı peşin aldığını ve öncesinde verilen sözlerin yerine getirilmediğini belirtti. Elektrik kesintisi, güvenlik zafiyeti gibi sorunların yanı sıra fiyat konusunda ayrımcılık yapıldığını öne süren B.K “Durum berbat. Kimin eli kimin cebinde belli değil. Zarar ediyorum, parayı aldıktan sonra hiçbir şeyle ilgilenmediler. Bu sene tam bir fiyasko” şeklinde konuştu.

 ‘ÜCRETSİZ STANT VERİLDİ’ İDDİASI 

Stant açtığı yer için 18 bin TL ödeyeceğine dair sözleşme imzaladığını kaydeden B.K, bazı kişi ve kurumlara indirim yapıldığı ve kimilerine ise ücretsiz olarak stant verildiğini kaydetti. Önceki yıllarda düzenlenen etkinliklerde sorun yaşamadıklarını dile getiren B.K şöyle devam etti: “ Geçen sen 23 bin TL ödedim, üstüne bir de para kazandım. Şuan zarar ediyorum. 150 stant olan yerde doluluk oranı yerlerde. Dernek, vakıf, oda altına stant açan kişilerden ücret alınmadı. Belediyenin bundan haberinin olmadığını düşünüyoruz. İçeride yarı yarıya indirim yapmışlar bazı kişilere. Haksız rekabet ortamı oluşturdular”.

Kaynak:

http://www.mersinimecehaber.com/mersin/senlik-fiyaskosu-h12512.htmlÇOK OKUNAN HABERLER