Silifke’de yazarlar ve okurlar buluşması

Yazarlar ile okuyucuların bir araya geldiği Silifke 1. Edebiyat Festivalinin 3. gününde, yazar Remzi Karabulut ve Hüseyin Güney kitaplarını imzaladı.

Silifke’de yazarlar ve okurlar buluşması
  • 04-08-2017 22:26

Kültür ve sanat etkinlikleriyle her geçen gün ayrı bir değer kazanan Silifke, gerçekleştirdiği festivallerle ve sosyal etkinliklerle, vatandaşların beğenisini toplamaya devam ediyor. Belediye tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen 1. Edebiyat Festivali kapsamında stantlar açılarak, kitap tanıtımları ve satışları sürüyor. Kitap tanıtımları ve satışlarının yanı sıra birbirinden değerli yazarlar, okuyucularıyla buluşmaya devam ediyor. Yazarlar bir taraftan kitaplarını imzalarken diğer taraftan da söyleşileriyle okuyucularına okumanın önemini ve kitapla ilgili merak edilen soruların cevaplarını yanıtlıyor.

1 ile 7 Ağustos tarihleri arasında yapılacak Edebiyat festivalinde,yazar, milletvekili, gazeteci ve sanatçı olmak üzere 14 değerli katılımcı kültür ve sanatseverlerle buluşuyor.

“Kültür VE sanat şehri olma yolunda hızla ilerliyorUZ”

Belediyelerin, şehirleri daha yaşanabilir hale getirmek için kentin fizikî, sosyal ve kültürel estetiğine ait hizmetleri gerçekleştirmekle sınırlı kalmadığını belirten Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Silifke Belediyesi olarak bu hedefle; bir yandan vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştıran fizikî ve sosyal hizmetlerimizi gece gündüz sürdürüyor, bir yandan da tarihî, kültürel ve sanat değerlerimize sahip çıkıyoruz.

Belediyemizin çalışmaları ile her geçen gün gelişen, büyüyen ve güzelleşen şehrimizde; geçmişten günümüze intikal eden tüm kültürel mirasımızı ve değerlerimizi koruyor, geliştiriyoruz. Bu değerler etrafında, sanat, spor ve kültürel etkinliklerimize ayrı bir önem veriyoruz. Yapmış olduğumuz sosyal etkinlikler, şenlikler ve festivallerle Silifke’yi hareketlendiriyor ve canlandırıyoruz. Kültür ve sanata verdiğimiz destek ve bu iki sahada geliştirdiğimiz birçok proje ile artık Silifke, kültür üreten ve bunu geleceğe aktaran önemli bir birikime kavuşmuştur. Edebiyat Festivalimizde emeği geçen ve katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

-BASIN BÜLTENİ-ÇOK OKUNAN HABERLER