Türk Kızılayı'ndan kurban bağışı kampanyası

Kurbanınız ihtiyaç sahiplerine ulaşsın!

Türk Kızılayı'ndan kurban bağışı kampanyası
  • 07-08-2017 12:44

Mersin Kızılay Şube Başkanı ve Yardım İyilik Vakfı Huzurevi Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erdem, Türk Kızılayı’nın ‘Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası’nda bağışların kabul ettiğini bildirdi.

 

 

Mersin Kızılay Şube Başkanı ve Yardım İyilik Vakfı Huzurevi Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erdem, Türk Kızılayı’nın “Vekaletli kurban kesimi” kampanyası hakkında bilgi verdi.

Erdem, Türk Kızılayı’nın “Kurban bereketi yıl boyu sürsün” sloganıyla yürüttüğü kampanyada vekaletle amacına uygun olarak kesilen kurbanların kavurma olarak konserve yaptığını ve dünyanın pek çok noktasında ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığını anımsattı.

 

ÜCRETSİZ BAĞIŞ HATTI

Kurban vekaletinizi Kızılay'a vermek isteyenlerin www.kizilay.org.tr adresini ziyaret edebileceğini ya da 168 çağrı merkezini arayarak ulaşabilecekleri ifade eden Erdem, kampanyaya katılım ile ilgili şu bilgileri paylaştı:

“Kızılay’ın internet sayfası üzerinden ‘Vekâleten Kurban’ menülerini kullanarak elektronik işlemle,168 Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattından telefonla, tüm bankalarda bulunan Kızılay bağış hesapları, tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 no’lu Kızılay Posta Çeki hesabı ve ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden doğrudan yapabilirsiniz.”

GERÇEK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DAĞITILACAK

Erdem, 4 taksitle ödeme imkanı sunulan 2017 kurban vekalet bedelinin yurt içi; 735 TL, yurt dışı 500 TL olarak belirlendiğini söyledi. Erdem, “İslami kurallara uygun olarak kesilecek olan kurbanınızdan elde edilen etler, gerçek ihtiyaç sahiplerine, sağlık kurallarına uygun olarak ve insan onurunu zedelemeden dağıtılacaktır” dedi.

-BASIN BÜLTENİ-ÇOK OKUNAN HABERLER