Vali Su, Mersin Limanı’nda İncelemelerde Bulundu

Vali Ali İhsan Su, Mersin Uluslararası Limanı’nı (MIP) ziyaret ederek, limanın işleyişi hakkında bilgi aldı.

Vali Su, Mersin Limanı’nda İncelemelerde Bulundu
  • 12-08-2017 18:25

Vali Su’ya incelemeler esnasında Orta Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Fikret Erol, Mersin Liman Başkanı Murat Harun Baştürk ve Mersin Uluslararası Limanı (MIP) Genel Müdürü Frans Jol ile diğer yetkililer eşlik etti.
 
Mersin Uluslararası Limanı’nı tanıtan ve liman hakkında teknik bilgiler içeren sinevizyon gösterimi ile başlayan inceleme ziyareti, Liman İşletmeleri yetkilisi Kerem Kavrar’ın limanın işleyişi hakkında Vali Su’ya bilgi vermesi ile devam etti.
 
Vali Ali İhsan Su burada yaptığı konuşmada, Mersin Uluslararası Limanı’nın ülkemizin dünyaya açılan en önemli kapılarından biri olduğunu belirterek, Doğu Akdeniz çanağı için büyük önem taşıyan ve geniş kapasiteye sahip Mersin Uluslararası Limanı’nın ilimizin sahip olduğu potansiyelin değerlendirilmesinde büyük rol aldığını da ifade etti.
 
Toplantının ardından, römorkörle liman içerisinde de incelemelerde bulunan Vali Ali İhsan Su’ya, MIP yetkilileri tarafından limanın denizden tanıtımının gerçekleştirilmesi ile ziyaret sona erdi.
 
Vali Su, Mersin-Adana D-400 Karayolu Liman, Hal Kavşağı Arasında Yapımı Devam Eden Yolun, Yapım ve Genişletme Çalışmalarını İnceledi
 
Vali Ali İhsan Su, limandaki incelemelerin ardından Mersin-Adana D-400 Karayolu Liman, Hal Kavşağı arasında yapımı devam eden yolun, yapım ve genişletme çalışmalarını da yerinde inceledi.
 
Şantiye binasında, Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü, Meski, Telekom ve yüklenici firma yetkililerinden yapımı devam eden yol çalışmaları hakkında brifing alan Vali Ali İhsan Su, burada yaptığı konuşmada, Mersin’in önemli projelerinden biri olan D-400 Karayolu Liman, Hal Kavşağı ve Kazanlı yol yapım çalışmalarının tamamlandığında, liman trafiğinde yoğunluğun azalacağını ve Mersin’e birçok açıdan değer katacağını belirtti. 

-mersin.gov.tr-ÇOK OKUNAN HABERLER