YENİŞEHİR’DE ÇÖP KONTEYNERLERİ YIKANIYOR

Yenişehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri İlçe sınırları içerisinde bulunan mahalle, cadde, sokaklarda bulunan çöp konteynerlerini yıkama ve dezenfekte çalışmalarına devam ediyor.

YENİŞEHİR’DE ÇÖP KONTEYNERLERİ YIKANIYOR
  • 06-07-2017 11:41

Temizlik İşleri Müdürlüğünce özel bir ekip tarafından, Yenişehir bölgesindeki mahallelerde bulunan konteynerler, her gün belirli bir plan ve program dahilinde, yıkama aracı ile yıkanarak, dezenfekte ediliyor.

“Hava sıcaklıklarının yüksek olması nedeniyle çalışmalarımızı bir kat daha artırdıklarını ifade eden Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim GENÇ, Yenişehir Belediyesi olarak günde yaklaşık 70 konteynerin yıkamasını gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın yoğun yaşadığı bölgelerde görüntü kirliliğinden ve kötü kokulardan korunmak amacıyla konteynerleri çelik kasa içerisine aldık. Ayrıca eskiyen, yıpranan ve hijyenik özelliği kaybolan konteynerleri de yeniliyoruz.

Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızdan, çöpleri poşetlere koyarak konteynerlere atmaları, içerisine yakıcı ve yanıcı madde koymamaları hususunda özen göstermelerini rica ediyoruz” dedi.- BASIN BÜLTENİ- ÇOK OKUNAN HABERLER