23 Nisan Mavi Kampı 1. Dönemi başladı

Mersin Silifke 23 Nisan Mavi 1. Dönem kampı 24 illerden 580 öğrencinin katılımıyla başladı. Öğrenciler kampta el sanatları, tiyatro, müzik, halk oyunları, deniz aktiviteleri ve gezilere katılıp doyasıya hem eğleniyor hem de öğreniyor.

23 Nisan Mavi Kampı 1. Dönemi başladı
  • 14-06-2017 22:21

Mersin Silifke 23 Nisan Mavi 1. Dönem kampı 24 illerden 580 öğrencinin katılımıyla başladı. Öğrenciler kampta El sanatları, Tiyatro, Müzik, Halk Oyunları, Deniz Aktiviteleri ve Gezilere katılıp doyasıya hem eğleniyor hem de öğreniyor. Öğrenciler ayrıca kampta voleybol, basketbol, tenis, badminton, mini futbol, masa tenisi Spor Aktivitelerine katılıyorlar.

DOYASIYA EĞLENİYORLAR

24 ilden 580 kampçının katıldığı 1. Dönem mavi kapın ilk günde, tüm gruplar deniz etkinliğine katıldı. Akşam açılış programıyla birlikte gece etkinliğinde gençler doyasıya eğlendiler. Kampçılar iki yan kampa ayrıldı. Birinci yan kamp sabah deniz aktivitesindeyken, ikinci yan kamp halkoyunları, müzik, tiyatro, maneviyat, el sanatları aktivitelerine katıldı. Öğleden sonra yan kamplar yer değiştirdi. Aktivitelerden sonra basketbol, voleybol, futbol, masa tenisi turnuvaları yapıldı. Mevlana ve Yunus Emre temalı gece etkinliği kampçılar tarafından düzenlendi. Birinci yan kamp Cennet-Cehennem, Astım mağarası, Kıbrıs Şehitliği ve Taşucu gezisine giderken, ikinci yan kamp, kamp alanında kalarak, sabahtan deniz etkinliğine öğleden sonra ise mendil kapmaca, atom, maneviyat, iletişim, kurt kuzu istasyonlarını tamamladı. İstasyonlardan sonra, turnuvalar devam etti. Çanakkale Savaşı ve Kurtuluş savaşında kadının yeri temalı gece etkinliği kampçılar tarafından düzenlendi.

- BASIN BÜLTENİ-ÇOK OKUNAN HABERLER