3. Halk Sağlığı Günleri Sempozyumuna Katıldı

Bakan Demircan 3. Halk Sağlığı Günleri Sempozyumuna Katıldı

3. Halk Sağlığı Günleri Sempozyumuna Katıldı
  • 24-09-2017 12:53

Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Bakan Demircan, Sağlık Bakanlığı ile Sağlık-Sen SASAM Enstitüsü tarafından düzenlenen 3. Halk Sağlığı Günleri Kronik Hastalıkların Yönetimi Sempozyumu'na katıldı. Burada konuşan Bakan Demircan, “Sağlık hizmeti alanların memnuniyet oranı yüzde 74’lere çıktı. Bu oran neden yüzde 100’lere çıkmasın. Sağlıkta hizmet alanın memnuniyeti artarken sağlık çalışanlarının memnuniyeti de artmalıdır. Sağlık hizmetindeki bu sürdürülebilirlik ve kalite yükselmesinin devam etmesi için sağlık çalışanlarıyla ilgili önümüzdeki günlerde yeni düzenlemeler yapacağız” diye konuştu.

Sağlık çalışanlarının taleplerini, en doğru şekilde ve çözüm önerileriyle birlikte kendilerine iletilmesi için Sağlık-Sen’in rolünün önemli olduğunu söyleyen Bakan Demircan, gelen talepleri değerlendireceklerini ve ülke imkânları içerisinde neler yapabileceklerini görüşerek hayata geçireceklerini açıkladı.

Sağlık çalışanlarına şiddetin kabul edilebilir bir şey olmadığını da aktaran Demircan, “Sağlık fedakârlık ve gönüllülük isteyen değerli bir hizmet alanıdır. Kendinizi ve sağlığınızı emanet ettiğiniz kişiye el kaldırılması kabul edilebilir bir durum değildir. Sizlerin tavsiyelerini de alarak ne yapılması gerekiyorsa yapacağız” diye konuştu.

Programda konuşan Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ise sağlıkta dönüşümle birlikte halkın sağlık hizmetlerine ulaşması ve memnuniyetinin arttığını, sağlık çalışanlarının memnuniyetinin artırılması için de yeni çalışmalar yapılması gerektiğini ifade etti.

Halk Sağlığı Günleri kapsamında bu yıl üçüncüsü düzenlenen sempozyumda Dünya’da ve Türkiye’de sağlık risklerinin değişimi ve kronik hastalıkların yönetimi, tütün alkol, madde bağımlılığı ve ürettiği risklerin kontrolü, fiziksel aktivitenin geliştirilmesi, sağlıklı beslenmenin geliştirilmesi ve obezitenin önlenmesi gibi önemli konulara çözüm önerileri üzerinde duruldu.

kaynak: saglık.gov.trÇOK OKUNAN HABERLER