Adil Baba Tedavi Görüyor

Sevilen ve saygı duyulan Din âlimlerinden Antep Elbeyli aşiretinden Nakşibendi silsilesi mensubu Adil Babanın tedavisi sürüyor.

Adil Baba Tedavi Görüyor
  • 28-06-2017 14:56

Ramazan ayı ikinci günü ağır bir rahatsızlık geçiren ve acile kaldırılan Adil Baba, 12 gün yoğun bakım, 17 gün özel oda toplam 29 gün süren tedavisinde olumlu sonuç verdi.

Çok ağır bir ameliyat geçiren Mersin ve yöresinin el üstünde tuttuğu Adil Baba lakaplı Adil İlbaylı’nın ilerleyen yaşı nedeniyle gözleri de şu anda görmez durumda.

29 gün sonra evine çıkan adil hocanın ziyaretçileri gece gündüz kapısında.

Binlerce insan kapısında ve onun sağlığına kavuşması için dualar ediyor.

Öte yandan Urfa, Mardin, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Maraş, Adıyaman illerinden akın akın gelerek Baba’yı ziyaret edenler sağlığına kavuşması için dua ediyorlar.

Konu ile ilgili bilgi aldığımız Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, “ Çok mübarek, çük güzel bir insan. Allah dostu. Çok büyük bir hayati tehlike atlattı. Ağır bir ameliyat oldu. Şu anda dinleniyor. Kendisini tam 35 yıldır yakinen tanırım. İslam dinine büyük emek ve hizmetleri olan, merhum Süleyman Hilmi Tunahan‘ın arkadaşlarından ve 7 talebesinden devletine milletine bağlı mükemmel bir insan. Dualarımız onunla. Tüm sevenleri dua ediyoruz. Tabiatiyle ilerleyen yaşı nedeniyle bir kısım sorunlar var. Ama Allah’ın izni ile sağlığına kavuşacağına inancımız sonsuzdur” dedi.ÇOK OKUNAN HABERLER