AFYONKARAHİSAR TANITILACAK

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun öncülüğünde gerçekleştirilecek olan Afyonkarahisar Tanıtım ve Turizm Günleri yarın başlıyor.

AFYONKARAHİSAR TANITILACAK
  • 06-09-2017 17:31

6-10 Eylül tarihleri arasında Maltepe Sahil Orhangazi Parkı’nda düzenlenecek tanıtım günlerinde Afyonkarahisar’ın tarihi, kültürel ve turistik değerleri tanıtılacak, ayrıca tanıtım günleri süresince bazı sanatçılar konser verecek.

Şehrimizin Sahip Olduğu Değerleri ve Markaları İstanbul’da Tanıtacağız”

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Afyonkarahisar’ın özellikle turizm açısından çok büyük bir potansiyeli olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

“Gerçekleştirilecek tanıtım günleri etkinliği ile Afyonkarahisar’ın kültürel, turistik, tarihi, dini ve ekonomik değerlerini ve markalarını tanıtmayı hedefliyoruz. Yine etkinlikle on binlerce Afyonkarahisarlının yaşadığı İstanbul’da dayanışma, yardımlaşma ve kardeşlik duygularını canlı tutmak adına insanlarımızı bir araya getireceğiz. Ayrıca şehrimizin sahip olduğu değerleri ve markaları İstanbul’da tanıtarak özellikle turizm potansiyelini daha da artıracağız.”

Afyonkarahisar’ın termalin, lezzetin, mermerin ve zaferin başkenti olduğunu kaydeden Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 5 gün sürecek olan Afyonkarahisar Tanıtım ve Turizm Günleri’ne valilik belediye, ilçe belediyeleri başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluşun iştirak edeceğini söyledi.

Gün boyu çocuklara yönelik etkinliklerin düzenleneceği, akşamları da ünlü sanatçıların konser vereceği tanıtım günlerini yüzbinlerce kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

-ORMANSU.GOV.TR-ÇOK OKUNAN HABERLER