AKP eski İl Başkanı: Süreci yönetemedik, kahrolduk

Selim Temurci, İmamoğlu'nun mazbata almasının ardından 'İstanbul’da süreci yönetememek, toplum nezdinde ahlaken-vicdanen seçimi kaybetmiş olmak bizleri kahretmiştir' dedi.

AKP eski İl Başkanı: Süreci yönetemedik, kahrolduk
  • 17 Nisan 2019, Çarşamba 20:44

Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini devralmasının ardından Twitter hesabından mesajlar paylaşan AKP İstanbul eski İl Başkanı Selim Temurci, AKP'nin İstanbul'da süreci yönetemediğini söyledi. 

"Sevdamız" olarak nitelediği İstanbul'u kaybetmenin kendilerini acıttığını vurgulayan Temurci, "toplum nezdinde ahlaken-vicdanen seçimi kaybetttiklerini" söyledi: 

"İstanbul, Ak Parti’nin ve Liderimizin doğduğu şehirdir. İstanbul, 15 Temmuz mücadelesinin işaret fişeğinin atıldığı ve tüm Türkiye’nin ayağa kaldırıldığı şehirdir.

Sevdamız dediğimiz bu şehri çeyrek asır sonra kaybediyor olduğumuzu düşünmek dahi içimizi acıtıyor. Daha da önemlisi; İstanbul’da süreci yönetememek, toplum nezdinde ahlaken-vicdanen seçimi kaybetmiş olmak Ak Partimizi bir dava hareketi olarak gören bizleri kahretmiştir.

Yiğit, düştüğü yerden kalkmasını bilendir. Partimizin kurucu ilkelerine sarılıp, kardeşçe kucaklaşmayı becerebilirsek yeni bir dönemi hep birlikte başlatabiliriz.

Şimdi Milletin Partisi Ak Partimize ve bizlere yakışan; mazbatayı alanı şimdilik kutlamak, hukuk devleti prensipleri çerçevesinde YSK’ya yapılan itirazlarımızın neticesini beklemektir. Unutmayalım; demokrasi ve hukuk var oldukça, kazanan her daim milletimiz olacaktır."  (HABER MERKEZİ)

artigercek.com

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık