Aktaş Başkanlığında Koordinasyon Toplantısı Düzenlendi

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş başkanlığında düzenlenen Koordinasyon Toplantısı Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanlarının katılımıyla bugün saat 09.30’da gerçekleştirildi. Teftiş Kurulu Bölge Başkanları, Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürleri ve İl Emniyet Müdürleri toplantıya video konferans yöntemiyle katılım sağladı.

Aktaş Başkanlığında Koordinasyon Toplantısı Düzenlendi
  • 17 Ekim 2019, Perşembe 15:34

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş konuşmasına, 9 Ekim 2019 tarihinde saat 16.00’da başlayan Barış Pınarı Harekâtında vatanımız için mücadele eden güvenlik güçlerimize başarı dileklerini ileterek başladı.

Harekata destek olmak amacıyla bölgede incelemelerde bulunduğundan bahseden Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, “Operasyon bölgesinde personelimize destek olmak ve bölgedeki ihtiyaçlarımızı yerinde görmek amacıyla Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanlarından oluşan bir heyetle Şanlıurfa, Mardin ve Şırnak illerimizde detaylı incelemelerde bulunduk.” ifadelerini kullandı.

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, “Akçakale’de, Ceylanpınar’da, Kızıltepe’de, Nusaybin’de, Suruç’ta operasyonlar ağırlıklı olarak devam etmektedir. Sınır bölgelerimizde hassasiyet yüksek olduğu için buralarda canlı yayın yapan basın mensuplarının bulunduğu noktalarda güvenlik önlemlerinin arttırılması da büyük bir önem arz etmektedir. Bu konuda bölgede görev yapan basın mensuplarımızla koordineli bir şekilde, hassasiyet ve titizlikle hareket ederek gerekli güvenlik önlemleri ve tedbirleri planlandı. Hassasiyetle takibini yapalım.” dedi.

Toplantıda terörle mücadelede alınan önleyici tedbirlere değinen Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, FETÖ, DAEŞ, PKK ve tüm terör örgütlerine karşı gösterilen mücadelenin titizlikle ve kararlılıkla sürdürüleceğinin altını çizdi. Bu doğrultuda da sosyal medya üzerinden Barış Pınarı Harekatını karalayıcı paylaşımlar yapan kişiler hakkında siber suçlarla mücadele kapsamında incelemeler yapılarak gerekli yasal işlemler yapıldığından bahsetti. Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş, “Konu ile ilgili olarak gerekli önem ve hassasiyet göstererek, takibini yapalım.” vurgusu yaptı.

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, “Trafik kazalarını azaltmak, can ve mal kaybını en aza indirmek amacıyla Bakanlığımız ile birlikte yürüttüğümüz projeler kapsamında sahada yer alan nitelikli personel sayımızı da arttırarak trafik bilincini arttırmaya yönelik gayretlerimiz amacına ulaşacaktır.” şeklinde konuştu.

Toplantının devamında uyuşturucu ile mücadele, göçmen kaçakçılığı ve asayiş suçlarının önlenmesi amacıyla başarılı operasyonlar yürütüldüğünü dile getiren Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, “Yürütülen bu çalışmalarımızı aynı hassasiyet ve kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, toplantının sonunda ülkemizde her alanda özveriyle görev yapan personele İl Emniyet Müdürleri şahsında teşekkür ederek görevlerinde başarılar diledi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık