ALİ BABACAN İSMİ GÜNDEMİ SARSTI

Ak parti içinde önemli görevlerde bulunan ve yaptığı çalışmalar ile kamuoyunda ses getiren, uzun süredir sessizliğini koruyan eski ekonomi bakanı Ali Babacan ile ilgili parti kuracak kesinleşti haberleri gündeme bomba gibi düştü.Özellikle Ak parti içinde büyük bir dalgalanmaya yol açtı. Ak Parti içinde mevcut kadrolara ve çalışma usul ve esaslarına tepki gösteren içteki sessiz muhalefet Babacan sve arkadaşları ile dirsek temasındalar.

ALİ BABACAN İSMİ GÜNDEMİ SARSTI
  • 28 Haziran 2019, Cuma 10:59

Ak parti içinde önemli görevlerde bulunan ve yaptığı çalışmalar ile kamuoyunda ses getiren, uzun süredir sessizliğini koruyan eski ekonomi bakanı Ali Babacan ile ilgili "parti kuracak kesinleşti" haberleri gündeme bomba gibi düştü. Özellikle Ak parti içinde büyük bir dalgalanmaya yol açtı. Ak Parti içinde mevcut kadrolara ve çalışma usul ve esaslarına tepki gösteren içteki sessiz muhalefet Babacan ve arkadaşları ile dirsek temasındalar. 

Diğer taraftan merkez sağda büyük bir boşluk olduğunu söyleyen politika çevreleri, Ali Babacan'ın önderliğinde oluşacak olan partinin kısa zamanda çok büyük mesafe katedeceğini, Ak Parti içinden büyük kopmalar oluşacağının altını çiziyorlar. 

İstanbul seçimlerinden sonra daha önceleri sessiz kalan parti içi muhalif kanadın Babacan ve çevresinde harekete geçtikleri, Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül isimlerininde olaya sıcak baktığı konuşuluyor.

Ankara kulisleri çok sıcak dakikalar yaşarken, ALİ BABACAN ismi ve ortaya atılan iddialar politika sahnesine büyük heyecan getirdi. 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık