Antalyalı, Artık yeter dedi...

TÜSİAV - TÜRK SANAYİCİ VE İŞADAMLARI VAKFI AKDENİZ BÖLGE TEMSİLCİSİ TARIK ANTALYALI, MERSİN’İN TARSUS YÖNÜNE ÇIKIŞINDA LİMAN,SERBEST BÖLGE YOLUNDA BAŞLATILAN YOL ve KAVŞAK ÇALIŞMALARI VATANDAŞLARIMIZA ARTIK EZİYET VERMEKTEDİR DEDİ.

Antalyalı, Artık yeter dedi...
  • 03-07-2017 15:56

Mersin trafiğini rahatlatmak amacı ile başlatılan bu çalışma nerde ise 9 ayı bulacak ve Mersine gelen ve giden Tüm vatandaşlarımıza çile çektirmeye devam etmektedir,bu bölgede calışan bir çok vatandaşımız işlerine her sabah büyük tehlikeler atlatarak gidip gelmekteler her gün kazalar olmakta ve çalışmaların çok ağır gittiği görülmektedir.
Araçların geçişleri için  verilen ara yolların harap ve bozuk oluşundan dolayıda bir çok araç zarar görmekte hatta bu ara yollarda  çıkışı bulamayıp kaybolan vatandaşlarımızda olmaktadır,yani Mersinin giriş ve çıkışı bir arap saçına dönmüş bulunmaktadır.
Bu durum bir çok platforma dile getirilmiş olmasına rağmen kurumlar sorumluk almamakta birbirlerinin üzerine atmaktadırlar  ve bu kadar baskı ve rahatsızlığa rağmen çalışmalarda bir hızlanma görülmemektedi.
Mersin ,Trafiği  karmaşık ve yoğun bir şehirdir bu yol üzerinde   liman ve serbest bölgenin  olması sebebi ile kamyon ve tır trafiğinin de bu yoldaki  yoğunluğu arttırdığı görülmektedir
Bu bölgelerde çalışan Vatandaşlarımızın otobandan dolaşarak işyerlerine gidip gelmeside uzun süreler almaktadır Tüm bu  bölgede çalışanlar bu durundan muzdariptirler.
Biz Buradan Başta Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn Burhanettin Kocamaz olmak üzere Karayoları Bölge Müdürlüğüne çagrı yapmaktayız ve Lütfen Bu çilenin bir an önce bitmesi için çalışmaların daha hızlandırılmasını bir kez daha Talep etmekteyiz Mersin Halkı bu çilenin bir an önce bitmesini, Mersinin kendine yakışır güzel  güvenli rahat yollara kavuşmasını beklemektedir dedi.- BASIN BÜLTENİ-ÇOK OKUNAN HABERLER