“ARKEOLOJİ BULUŞMALARI 2018” büyük ilgi gördü.

Mersin Kent Tarihi Müzesi ve TDED Mersin Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen “Arkeoloji Buluşmaları 2018” programında; Mersin Üniversitesi Arkeoloji Bölüm Başkanı Prof. Murat Durukan’ın “Eski Çağ’da Mersin: Kayıp Kent Zephyrion” konulu sunumu dikkatle ve heyecanla dinlendi.

“ARKEOLOJİ BULUŞMALARI 2018” büyük ilgi gördü.
  • 30 Ekim 2018, Salı 22:40

Mustafa Erim yaptığı konuşmasında: " Mersin Kent Tarihi Müzesi ve TDED Mersin Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen “Arkeoloji Buluşmaları 2018” programında; Mersin Üniversitesi Arkeoloji Bölüm Başkanı Prof. Murat Durukan’ın “Eski Çağ’da Mersin: Kayıp Kent Zephyrion” konulu sunumu dikkatle ve heyecanla dinledik. Mersin’de merkezi Cumhuriyet Meydanı olan alanda, Yumuktepe ile bağlantılı olduğu düşünülen Zephyrion Kenti’nin varlığı, tarihi kaynaklara ve arkeolojik buluntulara dayanılarak anlatıldı. Mersin Tarihi’nin belki de yeniden yazılmasına neden olacak sunum İçin Prof. Murat Durukan’a teşekkür ediyoruz" dedi.

Mersin Kent Tarihi Müzesini kente kazandıran Mustafa ERİM ve ailesi başta olmak üzere bu güzel buluşmaya katkı suanan herkese Mersin'liler de şükranlarını sunar.

Bu güzel günün anısına Mustafa Erim kendi yazdığı kitabı Durukan'a hediye etti.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık