Bahçeli: Eski sisteme dönelim diyenler FETÖ ile irtibatlı, PKK’ya borçlu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Kastamonu’da yaptığı konuşmada, “Eski sisteme dönelim diyenler FETÖ ile irtibatlı. Eski sistemden medet umanların PKK’ya diyet borçları bulunmaktadır. Eski sistem derin tartışmalara kapı aralamadı mı?” dedi.

Bahçeli: Eski sisteme dönelim diyenler FETÖ ile irtibatlı, PKK’ya borçlu
  • 14 Temmuz 2019, Pazar 14:41

Hükümet etme sistemindeki engeller aşıldığını söyleyen Bahçeli, “Kriz meraklıları yeni sisteme boyun eğdiremeyecek” diye konuştu. Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ülkenin gelecek umudu olduğunu ifade ederek, “Eski sistemden medet umanların PKK’ya diyet borçları bulunmaktadır. Bunlar ikiyüzlüdür. Kalpleri mühürlüdür. Zihniyetleri haciz altındadır”dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Bahçeli, “CHP Genel Başkanı’nın bir yanda Amerika tipi başkanlık sistemini önerip, diğer yanda parlamenter sisteme vurgu yapması kurnazlıktır, kumpastır, tuzaktır. Eski sistem darbelere kucak açmadı mı? Eski sistem ekonomik krizlere, sert kutuplaşmalara kapı aralamadı mı? Hangi dönem huzur gördük? Koalisyon tartışmaları ülkemizin gelecek ümitlerini tahrip etmedi mi?” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin henüz bir yılını yeni doldurduğunu söyleyen MHP lideri, “Zillet korosu, yeni hükümet sistemine boyun eğdiremeyeceklerdir. Her sistemde olduğu gibi aksayan yönleri olabilecektir. Bu da gayet normaldir. Önemli olan dürüst bir vicdan eşliğinde yeni sistemin daha etkin olması için yapılması gereken her neyse onu gündeme almaktır” dedi.

Bahçeli sistemin geliştirilmesine destek vereceklerini ifade ederek, “Küresel dayatmaları elinin tersiyle iten bir Türkiye’den memnun olmayanlara karşı biriz, beraberiz, birlikte güçlü Türkiye’yiz” diye konuştu.

15 Temmuz’da Türk milletinden intikam alınmak istendi

Milli irade vurgusu yapan Bahçeli, “15 Temmuz’da Türk milletinden intikam alınmak istendi. Ancak milli irade ayaklandı, FETÖ’cü teröristleri ve arkasındaki güçleri perişan etti” dedi.

MHP lideri FETÖ ile mücadelenin sonuna kadar sürdürülmesi gerektiğini belirterek, “Bu konuda tavsama olamaz, ihmal olamaz, hoşgörü olamaz, hatırlı ve arkası olan FETÖ’cülerin korunması veya kollanması diye bir şey söz konusu edilemez”ifadelerini kullandı.

diken

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık