Bakan Özhaseki: "Batı, Düşmanlığını Aleni Yapmaya Başladı"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile birlikte Atatürk Üniversitesi Mezunları tarafından düzenlenen Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Platformu Kayseri Buluşmasına katıldı.

Bakan Özhaseki:
  • 26-07-2017 19:56

Atatürk Üniversitesi Mezunları ve MTTB tarafından düzenlenen buluşmada gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Özhaseki, geride bırakılan bir yıl içinde Türkiye'nin sürdürdüğü terörle mücadeleye dikkat çekti. PKK terörüne karşı yürütülen mücadele sonucunda büyük ölçüde bu tehlikenin atlatıldığını belirten Bakan Özhaseki, "FETÖ gibi bir bela ile karşı karşıya geldik.  40 yıldır kendi içimizde dinimizi kullanarak hareket eden bir bela. Asıl yüzlerini de 15 Temmuz günü gördük. Hamdolsun liderimizin dik duruşu ve sonra milletin büyük cesaret ve feraseti, Allah'ın da izniyle bu tehlike atlatıldı. Ortaya koyulan tüm kanıtlarda bunların yalanları, riyaları ortada. İki yüzlülükleri ve takiye zirve yapmış. Sonra hırsızlık... Her türlü hırsızlık ve kul hakkı yemek, sınavlarda milletin ayağını kaydırmak...  İslam'ın haram ettiği ne varsa hepsini yapan bir yapı biz müslümanız diyebilir mi? Allah'a hamdolsun o tehlike de bertaraf ediliyor" diye konuştu.

"İHTİLALCİ YAPI HESABINI VERECEK"

FETÖ mensuplarının kamu kurumlarından da temizlendiğini belirten Bakan Özhaseki, "Kolay değil, bu yapının böyle iki yüzlü ve riyakar olması bunları temizlemeyi daha da zorlaştırıyor. İhtilalci yapı hesabını verecek. İçeride çürüyecekler. Onlardan hesap soracağız. Bu işi tezgahlayanlar sürünecekler. Bunlara inananları da devlet uzaklaştırmaya devam edecek. Devlette memursanız devlete hizmet edeceksiniz. Gidip de Pensilvanya'daki şizofrenin sözlerini dinleyecek kadar kendinizden geçtiyseniz devlet de size maaş vermez, atar. 50 bin kişi de olsanız 100 bin kişi de olsanız atar" açıklamalarını yaptı. 

"BATININ BİZE KARŞI TAVRINI BİLİYORUZ"

Türkiye'nin geride kalan dönemde bir çok terör örgütüyle aynı anda mücadele etmek durumunda kaldığını dile getiren Bakan Özhaseki, "Geçtiğimiz sene DEAŞ diye başka bir bela atlattık. Birilerinin sonradan uydurduğu proje bir örgüt. Onların vahşetlerini bahane ederek bölgeye binlerce kilometre uzaklıktan gelerek müdahalede bulunmaya kalktılar. Batının eskiden beri bize karşı olan tavrını ve niyetini hepimiz çok iyi biliyoruz. Ama diplomatik bir uslüpla yüzümüze gülerek, belli kılıfların içine saklayarak hareket ederlerdi. Şimdi aleni hale getirdiler. Düşmanlıklarını açıkça yapıyorlar" ifadelerini kullandı.

-csb.gov.tr-ÇOK OKUNAN HABERLER