Bakan Özhaseki: "Devasa Projelerin Hepsi Bir Bereket Kaynağı Oldu"

Bakan Özhaseki: "Devasa Projelerin Hepsi Bir Bereket Kaynağı Oldu"

Bakan Özhaseki:
  • 24-08-2017 15:30

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Fuzuli Katlı Kavşağı'nın temel atma töreninde Kayserililerle bir araya geldi. 

 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Kocasinan Bulvarı üzerinde yer alan Fuzuli Katlı Kavşağı'nın temel atma töreninde meydanı dolduran Kayserililere seslendi. Açıklamalarında Kayseri'ye yapılan yatırımlardan söz eden Bakan Özhaseki, yapılan her yatırımın sadece Kayseri için değil Türkiye ekonomisi için de önemli bir kaynak oluşturduğunu dile getirdi. Özhaseki, "Haftasonları Kayseri'de bir program olduğunda buraya keyifle geliyoruz. Her gelişimizde bir bakanımızı, projeleri yerinde incelemesi ve yapılacak yeni projeleri de Kayserililere bizzat kendisinin anlatması için buraya davet ediyoruz. Bir çok bakanımız da Kayseri'ye geldiler. Kimi dönem Ulaştırma Bakanımız gelip havalimanı ve hızlı tren hakkında açıklamalarda bulundu. Geçen hafta Sağlık Bakanımız gelip hastane inşaatının sene sonuna kadar bitirileceğini ayrıca Develi'de de 400 yataklı bir devlet hastanesi yapılacağını müjdeledi. Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu'na da teşekkür ediyorum Kayseri'ye ikinci kez geldiler. Bugün de 736 milyon liralık yatırımın temellerini atacaklar" diye konuştu. 
 
 
"KAYSERİ'DE 50'YE YAKIN MAHALLEYİ YENİDEN İNŞA ETTİK"
 
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde yapılan yatırımlara da değinen Bakan Özhaseki, Kayseri'nin şehirleşme adına önemli sorunlarının ortadan kaldırıldığını vurguladı. Özhaseki özetle şunları söyledi: 
 
"Belediye Başkanlığım döneminde altyapıyla da üstyapıyla da çok uğraştık. Devasa projeleri hayata geçirmek için çalıştık. O projelerin hepsi Kayseri için bereket kaynağıydı. Yamula Barajı da Erciyes Dağı da bizim için bir bereket kaynağı oldu. İmar, şehircilik, yerleşim ve yaşanabilirlik açısından Türkiye'de en iyi şehirlerin başında Kayseri geliyor diyebiliriz. Bir çok belediyeyi uyarıyorum, hareketlenin biraz diyorum. Bazılarında hiç hareket yok. Sosyal tesislerle, konserlerle uğraşmaya devam edenlerin olduğunu görüyoruz. Allah'a şükür yıllar önce burada 50'ye yakın mahalleyi yeniden inşa ettik. Belediyemizin bir çok yerde yatırımı var. Piyasaya sürdüğü para 1 milyar lira civarında. Türkiye ekonomisi için ciddi bir rakam"

-CSB.GOV.TR-ÇOK OKUNAN HABERLER