BAKAN SARIEROĞLU, "YÖRÜK TÜRKMEN ŞÖLENİ"NE KATILDI

BAKAN SARIEROĞLU, "YÖRÜK TÜRKMEN ŞÖLENİ"NE KATILDI

BAKAN SARIEROĞLU,
  • 27-08-2017 21:54

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Bu ülke her daim güçlü ve büyük olmaya devam edecek. Bizler de ülkemizin yılmaz bekçileri olmaya devam edeceğiz" dedi.

Sarıeroğlu, Polatlı’nın Yağcıoğlu Mahallesi’nde düzenlenen "Yörük Türkmen Şöleni"ne katıldı.

Yörüklerin selamlama geçişi, İstiklal Marşı ve Kuran-ı Kerim'in okunmasıyla başlayan şölende konuşan Sarıeroğlu, Yörük şenliğine katılmaktan büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

Gelecek seneki şenliklerin daha yüksek katılımla, daha iyi şartlarda olması için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak bütün hazırlıkları takip edeceğini dile getiren Sarıeroğlu, kendisinin de bir Yörük kızı olduğunu, bundan gurur duyduğunu ifade etti.

"Mayası vatan ve bayrak aşkıyla yoğrulmuş Anadolu’nun hamurudur Yörük ve Türkmenler." diyen Bakan Sarıeroğlu, bu tarz şenlikliklerin geleceğe kültürün taşınması için çok önemli bir köprü vazifesi kurduğunu kaydetti.

Yörük kadınlarının hala ip yaptığını, anlam yüklü motifiyle halılar, namazlıklar dokuduğunu, erkeklerin de çorap ördüğünü anlatan Sarıeroğlu, bu geleneklerin südürülüyor olmasından büyük memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Sarıeroğlu, dün Malazgirt Zaferi 946. yılı kutlamalarına katıldığını belirterek, "Malazgirt'te ne ruh yaşadıysam dün, bugün o ruhu pekiştirdiğimi açıkça ifade etmek istiyorum. Malazgirt, Tüklerin Anadolu topraklarına girişişinin kapılarının açıldığı, birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin mayasının atıldığı tarihi bir başlangıç. O maya o kadar güçlü tutmuş ki bugün hala biz, ulu çınarımız Anadolu'nun altında 80 milyon olarak birlik, beraberlik, kardeşlik içinde kenetlenmiş durumda hayatımızı sürdürüyoruz. Çok güçlüyüz, inşallah güçlü olmaya Anadolu, Türkiye olarak devam edeceğiz." diye konuştu.

Tüm şehitlere rahmet dileyen Sarıeroğlu, ecdadının emanetine dört elle sahip çıkan, toprağına, vatanına canını feda etmeye hazır olan bir Türkiye'nin olduğunu vurguladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN SELAMINI İLETTİ

Sarıeroğlu, FETÖ'nün 15 Temmuz'da haince bir planı uygulayarak, Türkiye'yi işgal etmek istediğini hatırlatarak, vatan, millet, bayrak sevgisiyle bu hain darbe girişiminin önlendiğini söyledi. İnsanların birbirine daha da kenetlendiğini dile getiren Sarıeroğlu, "Bu ülke her daim güçlü ve büyük olmaya devam edecek. Bizler de ülkemizin yılmaz bekçileri olmaya devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Sarıeroğlu, 15 yıldır milletin hizmetkarı olarak, hayatın her alanına dokunarak var güçleriyle çalıştıklarını belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını iletti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ey ağalar beyler, Toroslara çıkın bir bakın. Nerede kara bir Yörük çadırı görürseniz, dumanı da tütüyorsa dünyada hiç bir güç bizi asla yenemez." dediğini aktaran Sarıeroğlu, bu dumanın hala tüttüğünü dile getirdi. Sarıeroğlu, 780 bin kilometrekare vatan toprağının her bir parçasının bekçisi olmaya devam edeceklerini vurguladı.

"SARIEROĞLU'NA YÖRÜK POŞUSU HEDİYE EDİLDİ"

"80 milyon vatandaşımızın sorumluluğunu omuzumuzda taşıyoruz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye'nin dünü, bugünü, geleceği." diyen Bakan Sarıeroğlu, konuşmasını 30 Ağustos Zafer ve Kurban bayramını kutlayarak tamamladı.

Konuşmasının ardından Sarıeroğlu, Yörük çadırında kendisine ikram edilen ayran ve gözlemeyi yedi. Halk oyunu gösterisini izleyen Sarıeroğlu, alan kurulan Yörük çadırlarını tek tek gezerek, vatandaşlarla sohbet etti, fotoğraf çektirdi. 

-CSGB.GOV.TR-ÇOK OKUNAN HABERLER