BAKAN SARIEROĞLU’NDAN MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNE ZİYARET

BAKAN SARIEROĞLU’NDAN MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNE ZİYARET

BAKAN SARIEROĞLU’NDAN MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNE ZİYARET
  • 06-08-2017 09:17

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Mevsimlik tarım işçisi olarak çalışan, alın teri döken bütün emekçilerimizin, vatandaşlarımızın ailelerinin sıkıntılarını çözmek için gerekli adımları atacağız" dedi.

Bakan Sarıeroğlu ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldikleri Polatlı'da, Ankara Valisi Ercan Topaca tarafından Polatlı Kaymakamlığında karşılandı.

Buradaki toplantı salonunda Sarıeroğlu ve Fakıbaba'ya, Mevsimlik Gezici Tarım İşçilerinin Çalışma ve Sosyal Hayatlarının İyileştirilmesi Projesi (METİP) ve sel felaketiyle ilgili brifing verildi. Daha sonra AK Parti ilçe teşkilatı binasına geçen Sarıeroğlu ve Fakıbaba, burada partililere hitap etti. Sarıeroğlu, yaptığı konuşmada, mevsimlik tarım işçileriyle ilgili meselelerin Türkiye için önem taşıdığını ve ilgili bakanlıkların bu konu hakkında gerekli çalışmaları yapacağını bildirdi.

Polatlı'nın, siyasi hayatında önemli bir yeri olduğuna işaret eden Sarıeroğlu, "İlk milletvekili olduğumda, 1 Kasım 2015'te tekrar seçildiğimde ve MKYK üyesi seçildiğimde ilk ziyaretim Polatlı'ya oldu. Bakan seçildiğimde de ilk ilçe ziyaretim Polatlı'ya oldu. Rabbim inşallah hayırlı hizmet yapmayı bizlere nasip etsin." diye konuştu.

AK Parti’nin belde kongrelerinin başladığını belirten Sarıeroğlu, 2019'a giden süreçte birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde kongrelerin yapılacağına inandığını kaydetti.

"Ricamız çocukların gelişim çağında çalıştırılmaması"

Daha sonra Sarıoba, Şabanözü ve Karacaahmet Mahalleleri'ne geçen Sarıeroğlu ve Fakıbaba, burada çocuklara çeşitli hediyeler verdi ve mevsimlik tarım işçilerinin taleplerini dinledi. 

Bakan Sarıeroğlu hükümetin nisan ayında mevsimlik tarım işçileriyle ilgili bir genelge çıkardığını hatırlatarak, “Başbakanımız genelgenin uygulanması için ortak çalışma yapma talimatı verdi. Bu genelge bizim yol haritamız ve uygulamasının takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

Sarıeroğlu şunları kaydetti:

"Mevsimlik tarım işçisi olarak çalışan, alın teri döken bütün emekçilerimizin, vatandaşlarımızın ailelerinin sıkıntılarını çözmek için gerekli adımları atacağız. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanıyım ama bir de bayanım. Benim için çocuklarımızın çalışması mevzusu gerçekten hiç affı olmayacak, geri adım atamayacağımız bir mesele. İnşallah Sayın Valimiz eylül ayından itibaren okulumuzu açacak ama sizlerden ricamız çocuklarımızın tam gelişim ve oynama çağında bu tarım işlerinde çalıştırılmaması. Bunlarla ilgili gerekli adımları da atacağız."

-csgb.gov.tr-ÇOK OKUNAN HABERLER