Başkan Tarhan Zabıta Müdürlüğü çalışanlarıyla bir araya geldi

Başkan Tarhan Zabıta Müdürlüğü çalışanlarıyla bir araya geldi

Başkan Tarhan Zabıta Müdürlüğü çalışanlarıyla bir araya geldi
  • 09-09-2017 12:13

Mezitli Belediyesi’nde Türk Zabıta Teşkilatı’nın kuruluşunun 191. yıldönümü nedeniyle bir tören düzenlendi. Mezitli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen etkinliğe katılan belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Halkın huzuru için mücadele eden zabıtamızı başarılı çalışmalarından dolayı kutuluyorum” dedi.

Geçtiğimiz yıllarda zabıta kaynaklı şikâyetlerin zabıtaların özverili çalışmaları sonucu son derece azaldığına dikkat çeken Başkan Tarhan, "Tüm birimlerimizle Mezitli halkının mutluluğu için çalışıyoruz. Çok zor bir görevi üstleniyorsunuz. Her gün binlerce insanla yüz yüze olmak zor bir görevdir. Doğrudan doğruya ilişki içersindesiniz. Zabıta resmi kıyafet giydiği için belediyemizin adeta yüzü konumunda. Yaptığınız her olumlu ya da olumsuz hareket elbette belediyemize mal edilmektedir. Sizin de ve esnafın özel sorunları olabilir. Başka bir olay etkilemiş olabilir. Ancak görev yaparken sağduyulu ve yardımsever olacaksınız. Esnaf size sinirlense bile siz onlara sakin davranmak durumundasınız" dedi.

ŞİKÂYETLER SON DÖNEMDE AZALDI

Halkla ilişki kurmanın önemine değinen Başkan Tarhan, "Bizde bunu sağlamak için zaman zaman kurslar eğitim programları düzenleyerek zabıtamızı hazırlamaya çalışıyoruz. Son dönemde zabıtamızdan şikâyetler son derece azalmıştır. Göstermiş olduğunuz bu özverili çalışma ve performansınız için teşekkür ederiz. Ama bu yeterli değildir. Daha iyi olmasını istiyoruz hizmet veren arkadaşlarımızın. Bizde bunun sonu yok. Hep daha olmanızı isteriz tabi ki. Bu yüzden hepimizin bildiğini paylaşmamız gerekir" diye konuştu.

BELEDİYENİN TEMSİLİ YÜZÜYÜZ

Üniforma giymeleri nedeniyle Mezitli Belediyesi'nin temsil yüzleri olduklarını ifade eden Mezitli Belediyesi Zabıta Müdür Vekili Özgün Ülkü ise, "Tüm çalışma arkadaşlarıma belediyemizin gülümseyen yüzünü gösterdikleri için teşekkür ediyorum. Bize böylesi rahat ve sağlıklı bir çalışma ortamı sunduğu için de Mezitli Belediye Başkanımız Neşet Tarhan'a teşekkür ederim" dedi.

Çevrede oturan bazı site sakinlerinin de katıldığı etkinlikler kapsamında günün anısına pasta kesildi.


-BASIN BÜLTENİ-ÇOK OKUNAN HABERLER