Bayramda Milli Parklar ücretsiz

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü’nce ülke genelinde işletilen milli park ve tabiat parklarına girişler bayram süresince ücretsiz olacak.

Bayramda Milli Parklar ücretsiz
  • 24-06-2017 18:39

Ramazan Bayramı’nda huzurlu bir ortamda tabiatla iç içe vakit geçirmek ve aileleriyle bir arada piknik yapmak isteyen vatandaşlar, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun talimatı ile Bakanlık tarafından işletilen tesislere ücretsiz girebilecek.

Havası, suyu, tarihi-tabii kaynak değerleri, tabii görünümleri ve sakin ortamlarının yanı sıra vatandaşlara eğlenme, dinlenme ve boş zamanlarını değerlendirme imkanı sağlayan milli parklar ve tabiat parkları bayram süresince vatandaşları ağırlayacak.
korunanalanlarucretsiz 

Bayram boyunca vatandaşlar tarafından ziyaret edilecek milli park ve tabiat parklarında herhangi bir aksilik yaşanmaması için gerekli tedbirleri alan Bakanlık, bu parklarda bulunan tesislerin bakım ve tadilatını da gerçekleştirdi. Alanlarda yeterli sayıda görevli bulundurulması için planlama yapan yetkililer vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak için gerekli güvenlik önlemlerini de aldı.
korunanalanlarucretsiz 

“Vatandaşlarımızı Bayramda Milli Park ve Tabiat Parklarına Davet Ediyorum”

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu bayramda vatandaşları milli park ve tabiat parklarında ağırlamak için gerekli her şeyi şimdiden sağladıklarını belirterek şunları söyledi:

“Vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı’nı bayram tadı ve coşkusuyla yaşayabilmeleri ve tabiatla iç içe olmaları için milli park ve tabiat parklarına girişlerin ücretsiz olması hususunda talimat verdim. Ayrıca Bakanlık olarak vatandaşlarımızın hem güvenliği hem de rahat etmeleri için gerekli tedbirleri aldık. Vatandaşlarımızı bayramda milli park ve tabiat parklarına davet ediyorum. Tabii alanlarımızdan faydalanacak vatandaşlarımızdan bu alanlarda gereken hassasiyeti göstermelerini istiyorum. Kendilerinden ayrıca orman yangınları konusunda tedbirli davranmalarını, milli parklar, tabiat parkları ve orman içerisinde orman yangınlarına sebebiyet verecek ihmallerden kaçınmaları gerektiğini hatırlatıyorum. Bu vesileyle de bütün vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyor ve huzur içinde bir bayram geçirmelerini diliyorum.”

ormansu.gov.tr 



ÇOK OKUNAN HABERLER