“Bayramımız Matemimiz Olmasın"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: “Bayramımız Matemimiz Olmasın"

“Bayramımız Matemimiz Olmasın
  • 25-06-2017 20:49

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ramazan Bayramında tatile çıkacak olan vatandaşları trafik kurallarına uymaları konusunda uyardı. Soylu, "Bizi, sevdiklerinizi üzmeyin. Trafik kurallarına uyalım. Lütfen hızlı gitmeyin, lütfen 'bir şey olmaz' demeyin. Bayramımız, matemimiz olmasın." ifadelerini kullandı.
Bakan Soylu, sosyal medya hesabından yayınladığı görüntülü mesajında, Ramazan Bayramında seyahat edecek vatandaşları trafik kurallarına uymaları konusunda uyardı. Ramazan ayının sonuna gelindiğini ve bayrama ulaşıldığını ifade eden Soylu, mesajında şunları kaydetti:
"Elbette ki büyüklerinizi, sevdiklerinizi ziyaret edeceksiniz. Çok da iyi edersiniz. Ama lütfen bizi, sevdiklerinizi üzmeyin. Trafik kurallarına uyalım. Lütfen hızlı gitmeyin, lütfen 'bir şey olmaz' demeyin. Bayramımız, matemimiz olmasın. Bu arada arka koltukta yolculuk eden vatandaşlarımıza da emniyet kemerlerini takmalarını istirham ediyoruz. Ön koltuktakiler artık zaten takıyor. Bu vesileyle hepinizin bayramını canı gönülden tebrik ediyoruz."

icisleri.gov.trÇOK OKUNAN HABERLER