Binali Yıldırım'dan seçim vaadi: Herkes evinin sahibi olacak

AKP'nin İstanbul adayı Binali Yıldırım, 'Evini yapan vatandaşların mülkiyet problemi çözülecek, herkes evinin sahibi olacak' dedi.

Binali Yıldırım'dan seçim vaadi: Herkes evinin sahibi olacak
  • 17 Mart 2019, Pazar 13:35

Seçim çalışmaları kapsamında dün Üsküdar'da bir hastanenin açılışında konuşan AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, evini yapan vatandaşların mülkiyet probleminin çözüleceğini belirterek, "Herkes rahatça evinin sahibi olacak" dedi.

Yıldırım, 12 milyon vatandaşın imarla ilgili problemi olduğunu belirterek, "Mülkiyetle ilgili problemi var. Evini yapmış tapusu yok, evini yapmış gaz bağlatamıyor, evini yapmış imara aykırılık var. Peki böyle ne kadar daha devam edecek? Bu çile nasıl bitecek? 'Gelin buraya bir çizgi çekelim ve el sıkışalım' dedik. İmar Barışı'nı çıkardık. Hayırlı uğurlu olsun. İmar Barışı işin birinci adımı. İkinci adım artık yapı kullanım ruhsatı, ifraz, mülkiyetle ilgili konular çözülecek, herkes rahatça evinin sahibi olacak" şeklinde konuştu.

Yıldırım, "Deprem dönüşümü gerekiyorsa bu daha iyi bir şekilde yapılacak. Burada da Yavuztürk'te de böyle bir sorunun olduğunu uzun süreden beri biliyoruz" diye konuştu.

artigercek.com

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık