Bir tarihi değer daha çürüyor!

Türkiye’nin en büyük olimpik havuzlarından biri olan ve geçmiş yıllarda düzenlenen birçok organizasyona ev sahipliği yapan Vakıf Teras, kaderine terk edildi. Gazeteci Alkar, “İmkanı kısıtlı olan insanların faydalanabileceği bir havuz neden atıl durumda anlayabilmiş değiliz, oysaki bu kentte yaşayan gençler, yüzme sporları yarışması dahil halka açık bir havuz olsa alt gelir grubu, aşırı derecede sıcak olan şehrimizde olimpik havuzdan yararlanabilecek” dedi.

Bir tarihi değer daha çürüyor!
  • 05-09-2017 14:14

Özel Haber /Gencay Olcan

Faaliyetine son verilmesinin ardından Vakıf Teras Yüzme Havuzu, çürümeye yüz tuttu. Deniz Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı tarafından geçmiş yıllarda tesis haline getirilen Vakıf Teras, uzun yıllar kentte sosyal ve kültürel bir alanda birçok faaliyette bulunurken, özel işletmelere devredilmesiyle birlikte ayakta tutunamadı ve kaderine terk edildi. 3 yıl önce kapatılan yüzme havuzu çürümeye terk edildi. Geçmiş yıllarda birçok olimpiyat müsabakalarına tanıklık eden 7 kulvarlı Olimpik Havuz Vakıf Teras’in içerisinde atlama kuleli havuz, ortalama derinliğe sahip yüzme havuzu ve 1 çocuk havuzu bulunduruyor.  Özel kişiliklere devredilmesinden sonra başlayan sahipsiz havuz, kaderine terk edildi.

YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET ETTİ

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gazeteci, Köşe Yazarı, Televizyon Programcısı Fatih Alkar, olimpik yüzme havuzunun işler hale gelmesi için gerekli çabanın gösterilmesini beklediklerini ifade etti. Konu hakkında Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş’e seslenen Alkar, “Yetkilileri özellikle Gençlik ve Spor İl Müdürümüzü göreve davet ediyoruz. Bu havuzun işler hale gelmesini, kullanılabilir olması için çaba gösterilmesini bekliyoruz. Gençliğimizde çok yararlandığımız, imkanı kısıtlı olan insanların faydalanabileceği bir havuz neden atıl durumda anlayabilmiş değiliz. Oysaki bu kentte yaşayan gençler yüzme sporları yarışması dahil halka açık bir havuz olsa alt gelir grubu, aşırı derecede sıcak olan şehrimizde olimpik havuzdan yararlanabilecek” diye konuştu.

KAYNAK: MERSİN ÇUKUROVA GAZETESİ

LİNKİ: http://www.cukurovagazetesi.com/bir-tarihi-deger-daha-curuyor-37939.htmlÇOK OKUNAN HABERLER