"Biz Dünyanın İlk 10 Büyük Devletinden Biri Olacağız"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Aksaray'da "Biz Dünyanın İlk 10 Büyük Devletinden Biri Olacağız"

  • 14-06-2017 23:05

Çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Aksaray'a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu, 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda Aksaray Valisi Aykut Pekmez, AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, AK Parti Aksaray Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu ve Mustafa Serdengeçti, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ile İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ karşıladı.
Aksaray Valisi Pekmez'i makamında ziyaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gazetecilerin Kadıköy'de bir eve düzenlenen operasyonda, kendisine yönelik silahlı ve bombalı saldırı hazırlığında olduğu belirtilen terör örgütü DHKP/C üyesi İ.Ö.'nün ölü ele geçirilmesine yönelik sorusu üzerine "Bizim işimiz bu. Hangi görevi yapıyorsanız o görevle ilgili çeşitli değerlendirmeler olur. Hepsi o işin içerisinde, o kadar." diye konuştu.
Aksaray'da bulunmaktan büyük onur duyduğunu 15 Temmuz'dan sonra demokrasiye, millete, ülkeye, vatani değerlerimize, Türkiye'nin kazanımlarına göstermiş olduğunuz katkıdan dolayı teşekkür ediyorum diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şunları kaydetti:
"Borsanın, özellikle ekonomik ölçütlerin 16 Nisan'dan sonra büyük bir moralle yükseldiğini görüyoruz. Vatandaşımızın, halkımızın geleceğe umutla bakabiliyor olması, siyasi ve ekonomik istikrarın getireceği büyük kazanımları öne çıkarmıştır. Bundan sonra hem siyasetin kendi adına ölçülü bir tarihi olacaktır hem de bu konuda Türkiye'nin geleceğe ait hedefleri ve istikameti daha büyük bir heyecanla ve ivmeyle yarına yürüyecektir. Allah hepimizin yardımcısı olsun." dedi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, belediye tarafından Fatih Mahallesi'ndeki pazar yerinde düzenlenen iftar programında vatandaşlarla bir araya geldi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin zengin bir memleket olduğunu söyledi.
Türk milletinin asil bir millet olduğunu belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bu coğrafyaya göz dikilmesinin ve bizi istikametimizden saptırmak istemelerinin sebebi budur. Memleketimizin her yönden zenginliğini görüyorlar. İnsanlarımızın güzelliğini görüyorlar. Bizi birbirimize düşürmek istiyorlar. Bizi borçlandırmak istiyorlar. Ayaklarımızın üstünde güçlü olmamızı, yarınlara güçlü adımlar atmamızı engellemek istiyorlar." diye konuştu.
Ülkede yaşayan insanları birbirine düşürmek için her türlü oyunun sahnelendiğini dile getiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şöyle devam etti:
"Bunun için bazen bir annenin iki çocuğuna 'sağcı' ve 'solcu' diyerek birbirine düşürüyorlar. Kah Alevi ve Sünni diyerek düşürüyorlar, kah terör örgütleriyle beraber bu güzel ülkemin yarınlara güçlü adımlar atmasını engellemeye çalışıyorlar. Bugün bu sofrada bulunan insanlar, bize bu oyunları kurmaya çalışanlara aslında en güzel şekilde cevabı veriyorlar. Ellerini semaya açıp diyorlar ki 'biz ülkemizi kimseye böldürmeyiz, biz zengin bir ülke istiyoruz, güçlü bir ülke ve kudretli bir ülke istiyoruz' diyorlar. Her şey sözle olmaz. Her şey hal diliyle olur."
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin bir taraftan terörle mücadele ederken bir taraftan da büyüme ve yükselmeyi en önemli hedef olarak belirlediğine işaret ederek, şunları kaydetti:
"Bugün Türkiye'nin açıklanan büyüme oranı yüzde 5'tir. Bu şu demektir. İstikametimiz doğrudur. Milletimizin morali yerindedir. Güvenlik kuvvetlerimiz bugün Güneydoğu'da dağ, taş, tepe bırakmadan bu ülkeye ihanet sergilemeye çalışanlara gereğini yerine getirmektedir. Onların morali de güvenleri de yerindedir. Onlar için dua etmenizi istiyoruz. Çünkü korkusuz bir şekilde büyük bir mücadeleyi ortaya koyuyorlar. İster DEAŞ olsun, ister FETÖ olsun, ister PKK olsun, ister DHKP-C olsun, ister bu ülkenin büyümesini engellemek isteyenler olsun bilmelidirler ki bu millet bir karar vermiştir. İnancıyla, imanıyla, milliyetiyle, iradesiyle karar vermiştir. Biz dünyanın ilk 10 büyük devletinden biri olacağız. Biz Batı ülkelerine benzemeyiz. Bugüne kadar komşularımızı para için, pul için, günlük menfaatler için bırakan milletlere benzemeyiz. Mazlumlara sadece menfaatimiz için sırtımızı dönmeyiz. Biz bunu bugün yapmıyoruz. Yüz yıllardan beri bu topraklara kim sığınmışsa onları kucaklayan asil bir milletimiz var, aziz bir milletimiz var. Etrafımızdaki coğrafyayı çerçevelemeye çalışanlara buradan, şu üretim, sanayi merkezinden, medeniyet merkezinden ve insanlık merkezinden sesleniyoruz. Bizi kendinize benzetemeyeceksiniz." dedi.
 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, iftar programı sonrası 15 Temmuz gecesinin Kahramanlarından, Şehidimiz Önder Güzel'in ailesini ziyaret etti.
Programa, Aksaray Valisi Aykut Pekmez, AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, AK Parti Aksaray Milletvekili Mustafa Serdengeçti, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ ve vatandaşlar katıldı.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, iftar programının ardından Ulu Cami'ye geçerek, teravih namazı kıldı.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu namazın ardından uygulama noktalarında görevli polisleri ziyaret etti. İlk olarak Aksaray-Adana karayolunun 10. kilometresinde bulunan uygulama noktasına geldi. İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ ve beraberindeki polis yetkilileri tarafından karşılanan Bakan Soylu, yağmur altında uygulama noktasında görevli Uyuşturucu ile Mücadele, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ile Terörle Mücadele Şubelerinde görevli polislerle tek tek selamlaşarak sohbet etti.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, daha sonra Aksaray-Ankara karayolunun 12. kilometresinde Bölge Trafik Denetleme Müdürlüğündeki uygulama noktasında görevli polislerle bir araya geldi. İl Emniyet Müdürü Karabağ tarafından kendisine verilen telsizden il genelinde görevli tüm polislere seslenen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şu ifadeleri kullandı:
"Tüm polis arkadaşlarıma hayırlı ramazanlar ve hayırlı geceler diliyorum. Milletimizin evinde, gecenin bu saatinde rahat uyuyabilmesi için fedakarca nasıl görev yaptığınızı biliyoruz. Bugün sizlerle beraber olduk. Öncelikli duamız Allah'ın sizleri koruması ve muhafazası üzerinedir ama bir şeyi bilmenizi isterim ki bu dua sadece bizden değil bütün milletimizden geliyor. Siz ne kadar dikkatli olursanız, ne kadar özenli davranırsanız memleketimiz ve milletimiz aleyhinde bulunanlar fırsatları o derece az yakalarlar. Allah hepinizin yardımcısı olsun."

kaynak:icisleri.gov.tr ÇOK OKUNAN HABERLER