CHP Sözcüsü: Seçim Sonuçlarının Kumpasla Çalınmasına Hukuk İzin Vermemeli

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Yandaş medyada YSK üyelerinin fotoğrafları boy boy yayınlanıyor" dedi ve ekledi: "En son bu iş yapıldığında Danıştay'da kan dökülmüştü."

CHP Sözcüsü: Seçim Sonuçlarının Kumpasla Çalınmasına Hukuk İzin Vermemeli
  • 12 Nisan 2019, Cuma 22:04

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Faik Öztrak, bugün yaptığı açıklamada Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) iktidar baskısı altında olduğunu söyledi.

"Sandıktan sonucu itibarsızlaştırarak İstanbul'da kaybettiği seçimi masa başında çalma operasyonuna izin verilmemelidir" diyen Öztrak ekledi:

"Seçimlerin sonuçlarının kumpasla çalınmasına hukukun izin vermeyeceğine inanmak istiyoruz."

"YSK'nın önünde tarihi bir sorumluluk var"

Öztrak, "YSK'nın önünde tarihi bir sorumluluk vardır. Erteleme Türkiye'ye çok değerli bir vakti kaybettiriyor" ifadelerini kullandı ve şöyle devam etti:

"İstanbul kararı çocuklarımızın aşını, işini, geleceğini de etkileyecektir. Tarihi bir süreç yaşıyoruz. Bu süreçte herkes tarihe nasıl geçmek istiyorsa öyle davranmalıdır."

"En son yapıldığında Danıştay'da kan döküldü"

"YSK'nın önüne gelen kumpas dosyasını görüşmesini sürekli ertelemesi soru işaretlerine neden olmaktadır" diyen Öztrak, "Türkiye bir demokrasi midir, yoksa koltuğa oturanın bir daha kalkmadığı totaliter bir rejim midir? Tarihi bir süreç yaşıyoruz. Bu süreçte herkes tarihe nasıl geçmek istiyorsa öyle davranmalıdıd" ifadelerini kullandı.

"Seçimde hileyi elinde güç olan yapar. İktidarın saltanat kayığı olan gazeteleri uyarıyorum. YSK üyeleri ifşa edildi" diyen Öztrak şunları ekledi:

"Yandaş medyada YSK üyelerinin fotoğrafları boy boy yayınlanıyor. En son bu iş yapıldığında Danıştay'da kan dökülmüştü. Bu yayınlarla kimler hedef alınmaktadır. Bu yayınların şerefli hakimleri korkutmayacağını düşünmek istiyoruz."

BİANET

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık