CHP’li ŞAHİN’den Balıkesirlilere Tiyatro Müjdesi!

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret ŞAHİN, Devlet Tiyatroları’nın Balıkesir’ de sahnelenmesiyle ilgili gerekli resmi temaslarda bulunarak, gerçekleştirilen tiyatro turnelerine Balıkesir’in de dâhil edilmesine ön ayak oldu.

CHP’li ŞAHİN’den Balıkesirlilere Tiyatro Müjdesi!
  • 24 Eylül 2019, Salı 11:25

Balıkesir’de tiyatro kültürünün yerleşmesi, sanat ve estetik duygularının gelişmesi ve sosyal etkinlik yelpazesinin genişlemesi gerektiğinin altını çizen Balıkesir Milletvekili Fikret ŞAHİN; ‘’Tiyatro toplumumuzun her kesimine müzik, edebiyat ve sanat kültürünü aşılayacak hayatın tüm gerçekliklerini oynanan oyunlarda yansıtan bir sanat. Tiyatro, popüler kültüre teslim olmayan, eleştiren, itiraz eden, seyircisine her daim umut veren, amacı insan ve insanlık olan bir sanattır’’ dedi.

Tiyatronun toplumsal belleği ve hatırlatma eylemini en iyi şekilde yansıtan sanat dalı olduğunu vurgulayan Dr. Fikret ŞAHİN; ‘’ Tiyatro gücünü gerçeklerden alır. Biz ona yabancılaştıkça benliğimizi, kimliğimizi kaybediyoruz. Toplumsal kimlik ve benliğimizi korumanın en iyi yolu ülkemizdeki sanatı daha ileri seviyeye taşımaktan geçer. İşte bu sebeple hayat damarlarımız olan sanatı Balıkesirli hemşerilerimizin ayağına getiriyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

18 Eylül 2019 tarihinde Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’ne yazdığı talep yazısına istinaden Balıkesir’in de Devlet Tiyatroları turnesine dâhil edilmesini talep eden Milletvekili ŞAHİN;  “Tiyatrolar Genel Müdürlüğü’ne yaptığımız başvuru 2 gün içerisinde olumlu olarak yanıtlandı. Ayrıca Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile de hızla temasa geçerek salon tahsisi konusunda gerekli desteği aldık. Tiyatrolar Genel Müdürü Mustafa Kurt ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a gösterdikleri samimiyet için teşekkür ederim.’’ diyerek sözlerine son verdi.- BÜLTEN-

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık