Cumhurbaşkanı Erdoğan 979 gün sonra AK Parti'de

Cumhurbaşkanı Erdoğan, üyelik beyannamesini imzalayarak 27 Ağustos 2014'te veda ettiği AK Parti'ye yeniden üye oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 979 gün sonra AK Parti'de
  • 02-05-2017 13:45

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 979 gün sonra AK Parti'ye yeniden üye oluyor.
Erdoğan, Beştepe'den partililerin ve vatandaşların oluşturduğu konvoyla AK Parti Genel Merkezi'ne hareket etti.
Genel Merkez binası önünde Erdoğan'ı, Başbakan Binali Yıldırım ve beraberindekiler karşıladı.
Erdoğan, AK Partiye üyelik beyannamesini imzaladı.

Okunan İstiklal Marşı'nın ardından Başbakan Binali Yıldırım konuşma yapmak üzere kürsüye geldi.
Binali Yıldırım'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle: 
"Büyük bir kararlılıkla sandığa giden milletimize şükranlarımızı sunuyoruz. Demokrasi mücadelemize katkı sağlayan herkese teşekkür ediyor, hayırla yad ediyorum. Dün 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutladık. Bu ülkeye hizmet eden bütün çalışanlarımızı kutluyorum. Her yerde barış ve kardeşliğin egemen olduğu ortamı yaşadık. Bütün güvenlik güçlerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Türkiye'nin uzlaşmayla çözemeyeceği hiçbir sorunu yoktur. Daha iyi bir Türkiye'yi birlikte inşa edeceğiz. Bugün Türk siyaseti ve demokrasisi için tarihi bir gün yaşıyoruz. Ülkeyi yönetenlerin kendini milletin üzerinde görme anlayışı sona erdi. Milletin adamı AK Parti'ye bugün dönüyor. AK Parti'nin kurucu lideri Cumhurbaşkanımızı yeniden aramızda görmekten duyduğumuz mutluluğu ifade etmek isterim. Kendi kurduğunuz yuvanıza hoşgeldiniz. Aslında ev sahibine hoşgeldin demeye ihtiyaç yok. Sayın Cumhurbaşkanımızı genel başkan adayı olarak teklif edeceğiz." 

10 Ağustos 2014'te cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan, 27 Ağustos 2014'te yapılan AK Parti 1. Olağanüstü Büyük Kongresi ile genel başkanlığı Ahmet Davutoğlu'na devrederek partisine veda etmişti.
Erdoğan, kongrede yaptığı konuşmada, "Adalet ve Kalkınma Partisini yani aşkımı, sevdamı, tutkumu, kavgamı da önce Allah'a, sonra sizlere emanet ediyorum. Yeniden görüşmek, yeniden kavuşmak umuduyla" ifadelerini kullanmıştı. (NTV)ÇOK OKUNAN HABERLER