Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kabine revizyonu gündemde değil

Rusya ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanı'nda açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Görüşülecek konuların başında Suriye geliyor" dedi. Kabine revizyonu iddialarıyla ilgili de konuşan Erdoğan, "Başbakan böyle bir teklifle bana gelmedi. Revizyon gündemde değil" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kabine revizyonu gündemde değil
  • 03-05-2017 11:24

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya ziyareti öncesi havalimanında konuştu. Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları şöyle:  Türk Akımı projesi ilerliyor, Akkuyu Nükleer Enerji Santralinin ilk reaktörünün 2023 yılında hayata geçirilmesini hedefliyoruz. Bu süreci daha yakına çekmek istiyoruz.Sayın Putin'le sık sık gündemimizdeki konuları konuşuyor, iki ülke arasındaki ilişkilerin eski haline dönmesi için yoğun çaba harcıyoruz. Siyasi olarak en üst düzeyde bir güven var. Turizm'de şu anda ciddi gelişmeler olmaya başladı. Bunun artarak devamını istiyoruz. Türkiyenin bürokrasiye kurban edilecek tek bir saniyesi yoktur. Bu konudaki kararlılığımızı her fırsatta tekrarlıyoruz. Türk vatandaşlarının vize alma zorunluluğu da insanlarımız arasındaki beşeri münasebetlerimize mani oluyor. Bu konuları ele alacağız. Putin ile ele alacağımız en önemli gündem maddesi Suriye'dir.Suriye konusunda önemli bir işbirliğimiz söz konusu. Birçok adımı beraber attık. Ülkenin toprak bütünlüğü korunarak siyasi çözüme ulaşılması ortak hedefimizdir. Nüfusun ötesinde 911 km'lik bir sınıra sahip olan Türkiye'nin buradaki konumu her şeyin üstündedir. Ateşkesin tahkim edilmesine önem veriyoruz. Rusya ile ortak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Erdoğan, gazetecilerin sorularını da yanıtladı. 


BAŞBAKAN İLE NE GÖRÜŞTÜ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile yaptığı 5.5 saatlik toplantının içeriği ve kabine revizyonu ile ilgili bir soruya işe şu yanıtı verdi: "O kadar sürdü mü ya? Şu anda hükümetin gündeminde böyle bir şey yok. Böyle bir teklifle de sayın başbakan bana gelmiş değil. Bir araya gelişimiz ve bunula birlikte de özellikle devlette atılan bazı adımlar var. Bu adımlarla ilgili beraber görüşmemizi gerektiren bazı konular vardı. Bunları görüşme fırsatı bulduk."

GENEL BAŞKAN OLUNCA PARTİ YÖNETİMİ DEĞİŞECEK Mİ?

-33 aylık bir aradan sonra yeniden AK Parti'ye döndünüz. Genel Başkan olduktan sonra bazı tasarruflarınız olacak mı?

Sizler doğmamış çocuğa don biçiyorsunuz. Bir gerçekleşsin, resmen böyle bir görev verildikten sonra atılacak adımları göreceksiniz. Eğer böyle bir görev şahsıma verilirse, o dönemde yeniden birimleri ele alıp değerlendirme olacaktır. Ülkenin genel profilini değerlendirerek öyle bir yapının oluşmasını isterim. 

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU'NUN SÖZLERİ 

Onu ben pek yoruma gerekli görmüyorum. Sadece kendisine tavsiyem var; siyasi tarihi okusun. Kendi partisinin de siyasi tarihini öğrenmesi lazım. Dün yaptığı konuşma ile kimlerin temsilcisi olduğunu ortaya koydu. Aykırı sese tahammülüm yok dedi. Aslolan ona tahammül edebilmektir. Partisinin tarihini öğrenmesi lazım. 

BAYKAL'IN GÜL AÇIKLAMASI 

Onu değerlendirmeye gereksiz buluyorum. Bu tamamen bir virüs, fitne hareketidir. Sayın Baykal bu işlere oynamayı bıraksın da kendi işine baksın. (MİLLİYET)ÇOK OKUNAN HABERLER