Cumhurbaşkanı Erdoğan: TSK her an oraya gelebilir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD askerlerinin YPG'li teröristin cenazesine katılmasına sert tepki gösterdi. Erdoğan, "Üzücü, Başkan Trump ile görüşmemizde gündeme getireceğiz.Bunun artık noktalanması lazım, aksi taktirde hem bölgedeki sıkıntı devam edecek, hem de bizler çok ciddi manada rahatsız olacağız. Biz kendi göbeğimizi keseceğiz. Bir gece ansızın gelebiliriz derken bunu kastediyorum. Bütün oradaki örgütlere tarih vererek gidecek değiliz, ama bilecekler ki, TSK her an oraya gelebilir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: TSK her an oraya gelebilir
  • 30-04-2017 12:24

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hindistan'a gitti.  Erdoğan, ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda açıklama yaptı. Erdoğan, "Türkiye gibi Hindistan da farklı terör örgütleri ile mücadele ediyor. Dünyanın en cani örgütleri ile mücadele eden bir ülke olarak Hindistan'ı çok iyi anlıyoruz.Bu ziyaretimde bu şer odaklarını da değerlendireceğiz.Ziyaretimizin gerek ikili ilişkiler, gerek küresel anlamda olumlu sonuçlar vereceğine inanıyorum" dedi.

O GÖRÜNTÜLERE ÇOK SERT TEPKİ

Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nde, düzenlediği basın toplantısında, gazetecilerin gündeme ilişkin  sorularını  da yanıtlayan Erdoğan, ABD askerlerinin Suriye'de terörist cenazesine katılmasına ve birlikte görüntülenmelerine   sert tepki gösterdi.

"Görüntüleri Başkan ile görüşmemizde kendisine sunacağız" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: "Siz zaten şu anda değerlendirmeyi yaptınız. Ne yazık ki bu  konvoylarda her iki ülke bayraklarının, ülke de demeyeceğim YPG gibi bir terör  örgütünün paçavralarının olduğu konvoy içinde, Amerika'nın bayraklarının olması,  dalgalanması bizleri ciddi manada üzmüştür. Bunları da tabii 16'sında yapacağımız  ziyarette Sayın Başkan'a, buyurun diyeceğiz, göstereceğiz. Madem ki biz,  uluslararası teröre ortak olarak karşıyız, bu durum nedir diye, kendilerine  bunları göstereceğiz. Çünkü terörle mücadele eğer ortak bir platformda yürümezse  bugün bize yarın bir başkasına olacaktır, bunu paylaşmamız lazım. Bu geleneğin,  buna gelenek diyorum, çünkü Sayın Obama döneminden başlayan bir süreç şu anda  devam ediyor. Bunun artık noktalanması lazım. Aksi takdirde hem bölgedeki bu  sıkıntı devam edecektir hem de kendileri rahatsız olacak. Bizler de NATO'nun iki  ortak ülkesi, stratejik müttefikler olarak bundan ciddi manada rahatsız olacağız.  Her zaman söylediğim gibi o zaman biz göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Bu ifademi  tekraren kullanıyorum.

KORKUYLA YAŞASINLAR 

Karaçok'ta ne olduysa, Sincar'da ne olduysa artık bunlara  devam etmek durumunda kalacağız. Dün de söylediğim gibi, 'Bir gece ansızın  gelebiliriz.' derken bunu kastediyorum. Bütün oralardaki terör örgütlerine tarih  vererek, haber vererek gidecek değiliz ama bilecekler ki, Türk Silahlı Kuvvetleri  her an buralara gelebilir. Biz endişeyle yaşamaktansa, onlar korkuyla  yaşasınlar."

KABİNEDE REVİZYON TARTIŞMALARI

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabinede revizyon olup  olmayacağına yönelik soruya şu karşılığı verdi:    "Kabine değişikliği teklifi Cumhurbaşkanının değildir. Kabine  değişikliği teklifi hükümetindir. Dolasıyla hükümetin tasarruf alanına ben tabii  ki Cumhurbaşkanı olarak giremem. Şu anda gündemde böyle bir şey söz konusu değil  ama ileride ne olur, ne biter onu da şu anda söylemek yanlış olur. Sağlıklı bir  şekilde yürüyen şu anda bir hükümet yapısı var. Ekonomide şu anda sürekli bir  yükseliş trendi içerisindeyiz. Bunu daha da iyi bir konuma geleceğini ama her  alanda da tabii ki hükümetimizin başarısı. Bu başarıyı değerlendirme, bu noktada  sayın Başbakan'ın kendi tasarrufları her an olabilir. Bu tasarrufları tabii ki  Cumhurbaşkanı olarak paylaşma imkanımız da olacaktır. Yani ne bir kapama ne de  böyle bir karar yetkisi açıklama gibi bir anlayışım söz konusu değildir. Buradaki  yetki Başbakan ve hükümete aittir. Bütün bizim temennimiz ülkemizin geleceği için  en hayırlı olan neyse odur. Ama biz Türkiye'de biz bir şeyi biliyorsunuz,  alışkanlık haline getirdik. O da şudur; sağlıklı bir hükümet yapısıyla geleceğe  yürümek. Böyle her an hükümetlerin değiştiği bir yapı değil, o bizden öncelerde,  eski Türkiye'de kaldı ki hedefimiz bizim güven ve istikrardır. Güven ve istikrar  ise sağlıklı hükümetlerle olur. Temennimiz odur ki hükümetin alacağı isabetli  kararlar paylaşılır ve ülkemize hizmet aynen devam eder." (milliyet)ÇOK OKUNAN HABERLER