DALKILIÇ’TAN TERÖRE TEPKİ MESAJI

Yeni Zelanda’da, Camii’de namaz kılanlara teröristler ateş açtı. Bir çok kişi hayatını kaybetti.

DALKILIÇ’TAN TERÖRE TEPKİ MESAJI
  • 15 Mart 2019, Cuma 16:10

Cumhuriyet Halk Partisi Toroslar Belediye Başkan Adayı Süleyman Dalkılıç, yaşanılan olayı, ‘insanlığa karşı büyük bir terör suçu işlendi’ olarak yorumladı. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa dileyen Dalkılıç, bir tepki mesajı yayınlayarak şunları söyledi:

“Yeni Zelanda Christchurch'te ibadet eden Müslümanları hedef alan katliamı kınıyorum. Yükselen İslamofobi ve şiddetin önünü açan bu nefret söylemiyle etkin şekilde mücadele etmek sadece Müslüman ülkelerin değil tüm demokrasilerin ilk gündemlerinden biri haline getirilmelidir.

Terörü inanç bağlamına indirgeyerek yüce dinimizi karalamaya ve aşağılamaya çalışanlar hem bu dünya da hem de öteki dünyada kahrolacaklardır. Sevgi ve hoşgörü dini olan İslam’ı kabullenmeyişlerine ve haince yapılan katliamlarına referans gösterenler İslam’a en büyük darbeyi vurmakta, en büyük zararı vermektedirler.

Bu bakımdan bütün devletlerin ayrım yapmaksızın dünyanın neresinde olursa olsun, terörün her türlüsüne karşı bir araya gelerek en etkin mücadele yöntemlerini ortaya koymaları bir zorunluluktur. Aksi takdirde bu terör ateşi bütün dünyayı yavaş yavaş saracaktır. Hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.” Dedi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık