Develi İlçesi Devlet Hastanesi Temeli Atıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile Sağlık Bakanı Ahmet Demircan Develi ilçesinde yapılacak olan 150 yataklı Develi Devlet Hastanesinin temel atma törenine katıldı.

Develi İlçesi Devlet Hastanesi Temeli Atıldı
  • 07-08-2017 17:39

Törende konuşan Bakan Özhaseki, Develi’ye her geldiklerinde Develi halkının kendilerini güler yüzle karşıladıklarını ifade etti.

İki yıl önce Develi’ye geldiklerinde büyükşehir yasasını burada anlattıklarını anımsatan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, söz verdikleri hizmetlerin birer birer hizmete girdiğini söyleyerek şunları kaydetti; “Yeni yasanın Develi’ye ne getireceğini, ne götüreceğini büyükşehir belediyesi ile Develi Belediyesi beraber hareket ettiklerinde ne gibi faydasını olacağını tek tek anlatmıştık. Sonra burada sözler vermiştik. Allah’a hamdolsun bu sözlerimizin hepsini yerine getirdik. Sonrada daha sonra ne kadar söz verilmiş olan varsa yavaş yavaş hepsi devreye girmeye başladı. Cenabı Allah nice güzel günlerde bizi bir araya getirsin”

Kayseri halkının hayırseverlikte birbirleriyle yarıştığına dikkat çeken Bakan Özhaseki; “Hayırseverlik bizim genlerimize işlemiş. Bizim geleneklerimizde var. Doğru, ticaret erbabıyız, para kazanırız. O parayı biraz biriktirince biraz lüksümüz artar, arabanın markası değişir sonra kesin bir hayır işleriz. Kayseri organize sanayisindeki sanayiciler birbirine ‘Paran kadar değil hayrın kadar konuş arkadaş’ diyorlar. Kayseri’de rastladığınız bütün okulların, camilerin, sağlık kurumlarının, üzerinde bir hayırseverimizin ismi yazar” dedi.

Konuşmasında Mevlana Hazretlerinin oğlu Sultan Velet Hazretlerinin Kayseri hakkında söylediği ‘Hayırseverlikte eşi menendi bulunmayan Kayseri halkına Allah iyilikler versin bereketler versin’ sözüne atıfta bulunan Bakan Özhaseki; “Ta o günden dua almışız. Hakikaten o dua bugünde devam ediyor. Günümüzde o gün başlayan hayırseverliğin devam ettiğini görüyoruz. Birçok hayırseverimizin bu konuda eşi menendi yok” dedi.

-Beraber Olunca Allah Rahmet Veriyor Bereket Veriyor-

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Kayseri’deki birlik ve beraberliğe vurgu yaparak şunları söyledi; “Değerli kardeşlerim iki yıldır sizler Ankara’da temsil ediyorum. Ama bu iki yıl içerisinde uğraştığım görevler dışında milletvekili arkadaşlarımızla, eski bakan arkadaşlarımızla, büyükşehir belediye başkanımızla emin olun kardeş gibiyiz. Bir araya geliyoruz. Oturduğumuzda bizim birinci işimiz Kayseri. Sonra da yapılabilecekleri tartışıyoruz sonra hep birlikte omuzluyoruz.  Beraber olunca Allah rahmet veriyor, bereket veriyor. Eğer ayrı ayrı olsak bu rahmet olmaz, bereket olmaz. Böyle olunca güzellikler arka arkasına gelmeye devam ediyor”

-Kör Dünyanın Vicdanı Olmaya Devam Ediyoruz-

Konuşmasının sonlarına doğru Suriye’de yaşanan insanlık zulmüne de değinen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki şu ifadeleri kullandı; “Suriye’den zorda kalıp bu tarafa gelen insanlara kapımızı açtık. Ekmeğimizi bölüşüyoruz. Çünkü biz Allah’ın huzuruna başımız dik çıkmaya çalışıyoruz, alnımız açık çıkmaya çalışıyoruz. Üç beş bin tane mülteci batının kapısına varınca ne yapacağını şaşırıyorlar Biz bu kör dünyanın da vicdanı olmaya devam ediyoruz. Bin bir türlü bela ile uğraşıyoruz, bir taraftardan da bu dünyanın vicdanı olmaya devam ediyoruz”  

Bakan Özhaseki konuşmasını projede emeği geçen tüm kişi ve kurumlara teşekkür ederek sonlandırdı.

-CSB.GOV.TR-ÇOK OKUNAN HABERLER