DP İl Başkanı: Karar siyasî

Demokrat Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Şerif Akay, Diyarbakır, Van, Mardin Belediye Başkanları’nın görevden alınıp, yerlerine kayyım atanmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

DP İl Başkanı:  Karar siyasî
  • 26 Ağustos 2019, Pazartesi 12:45

Akay,  alınan kararın hukuki olmadığını ifade ederek,  “Alınan karlar tamamen siyasidir.  Daha önceden de yapılan bu uygulamanın vahim neticelerini görmüştük. Hendek olaylarında ülke bir iç savaşın içine gark olmuştu. Fakat yine de karar uygulamaya konulup kayyım atanmıştı. 
Şimdi yine aynı vakıayla karşı karşıyayız. Belediye Başkanı teröre destek verdiği gerekçesiyle görevden alınıyor. 
Bir insan ya suçludur, ya suçsuzdur. Eğer biri teröre destekle suçlanıyorsa deliller ile mahkeme tarafından cezası kesilir. İnsan şunu sormadan edemiyor.  Suçlu ise neden aday olma imkânı verildi?  Aday olmak isteyen birinin onayını Seçim Kurulu ve Hâkim yapar.  Hâkimin onayladığı biri suçsuz sayılır.  Suçsuz ise halkın seçtiği birini neden görevden aldınız? 
Buradan anlaşıldığı üzere, alınan karar hukuksuzdur. Daha önceden de yargılanan bu insanlar ceza almadan serbest kaldılar.  Demokrasilerde bu tarz hadiseler olmamalıdır. Millet iradesine ipotek konulamaz. Bugün ortaya konulan bu tavır da ülkemize, barışa ve geleceğimize zarar verecektir. Şunu herkes bilmeli ki; millet iradesine ipotek koymak kimseye bir şey kazandırmaz,

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık