Erdoğan: Kobani’de sorun olmayacağa benziyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakü’ye hareketi öncesi açıklama yaptı. Barış Pınarı Harekatı sonrasında bölgede yaşanan gelişmelere değinen Erdoğan, “Büyükelçilik vasıtasıyla Kobani’de Rusya’nın da olumlu yaklaşımıyla sıkıntı olmayacağa benziyor. Münbiç konusunda kararımızı verdiğimiz gibi uygulama aşamasındayız” şeklinde konuştu.

Erdoğan: Kobani’de sorun olmayacağa benziyor
  • 14 Ekim 2019, Pazartesi 12:47

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

-Birçok dedikodular var. Büyükelçilik vasıtasıyla Kobani’de Rusya’nın da olumlu yaklaşımıyla sıkıntı olmayacağa benziyor. Münbiç konusunda kararımızı verdiğimiz gibi uygulama aşamasındayız. Amerika ile Münbiç konusundaki karşılıklık mutabakatımıza göre 90 gün içinde terör örgütleri Münbiç’i boşaltacaklardı seneyi devirdik Mümbiç boşaltılmalı.

-(Yabancı baısn) 600’ün üzerinde havan topunun atılmış olduğu bizim topraklara bunların kör olması anlaşılır gibi değil. Gerçekleri karartmak mümkün değil. Şu anda ortada şehitlerimiz var. Bu havan topları neticesinde yaralı olanlar evlerini boşaltanlar var. Bunlar istediği kadar hedef saptırsınlar bu gerçekleri halkımız görüyor.- POLİTİK YOL

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık