Eroğlu, hemşehrileri ile bir araya geldi

Kurban Bayramı’nın iki, üç ve dördüncü günlerini Afyonkarahisar’da geçiren Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, burada hemşehrileriyle bayramlaşarak, Kurban Bayramı münasebetiyle 5 yatırım müjdesini açıkladı.

Eroğlu, hemşehrileri ile bir araya geldi
  • 06-09-2017 07:30

Açıklanan yatırım müjdeleri Sinanpaşa Kılıçarslan Barajı, Sandıklı Akdağ Göleti, İhsaniye Kayıhan Göleti Sulaması, Afyonkarahisar merkez başta olmak üzere çeşitli ilçelerde 13 adet köprünün inşası ve Afyonkarahisar Merkez Atatürk İlkokulu’ndan oluşuyor.

Kurban Bayramı dolayısıyla geldiği memleketi Afyonkarahisar'da Taş Medrese'deki bayramlaşmada vatandaşların da bayramını tebrik eden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Türkiye'nin bir huzur ülkesi olduğunu söyledi.

Türkiye'nin etrafının ateş çemberi olduğunu ifade eden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, "Özellikle bu coğrafyadan bilhassa İslam coğrafyasından bizleri atmak isteyen bazı devletlerin oyunları var. Ama ben şuna inanıyorum, onların bir hesapları, oyunları ve planları varsa Allah'ın da planı var. Cenab-ı Allah, inşallah milletimizi her daim muzaffer edecektir. Kimsenin tereddütü olmasın, 21'inci asra bu millet mührünü vuracaktır." diye konuştu.

Türkiye'nin her zaman güçlü olması gerektiğine işaret eden Prof. Dr. Veysel Eroğlu, şöyle konuştu:

"Bu bakımdan bizde Türkiye Cumhuriyeti'ni daha da güçlü yapmak için bütün kurumlarla birlikte gayret ediyoruz. Bakın şu anda dünyada pek çok ülkede neredeyse büyüme sıfıra yaklaştı ama Türkiye ilk üçe giriyor. Büyümede Çin ve Hindistan sonra yüzde 5'lik oranla ilk 3'teyiz. Ayrıca ihracatımız da artıyor. Türkiye'de yatırımlar dolu dizgin devam ediyor. Bu ülkenin önünü kesmek için büyük gayret var. Büyük planlar, hile ve desiseler görüyorsunuz. Bakıyorsunuz; PKK alçak terör örgütü, arkasından DEAŞ. İpleri elinde tutanlar aynı, maşalar farklı."

Bayramlaşma merasiminin ardından Sandıklı ve Şuhut ilçelerinde düzenlenen bayramlaşma programlarına katılan Prof. Dr. Eroğlu, vatandaşlarla bayramlaştı ve sohbet etti.

Afyonkarahisar-Kütahya karayolundaki trafik uygulama noktasına da giden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, burada görev yapan trafik polislerinin bayramını kutladı, trafik ekiplerinin denetleme için durdurduğu sürücülerle sohbet etti.

Vatandaşların bayramını kutlayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, durdurulan yolcu otobüsüne de binerek araçtakilere Afyonkarahisar lokumu ikram etti.

Afyonkarahisar'ın Türkiye'nin önemli kavşak noktalarından biri olduğunu anlatan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, şöyle devam etti:

"Bu bayramda, bu noktadan geçen araç sayısı toplamda 500 bine ulaştı. Trafik polislerimiz, emniyet teşkilatımız çok güzel şekilde takip ediyor. Kurala uymayan vatandaşları ikaz ediyor. Eksikleri varsa durduruyor. Ayrıca biz burada 'Afyon kaymaklı lokumundan' ikram ediyoruz. Kazalar çok azaldı. Özellikle Başbakanımız Binali Yıldırım'a, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyorum. Bölünmüş yollara çok büyük önem verdi. Şu anda 19 bin kilometre bölünmüş yol yapıldı. Bölünmüş yollar kazaları büyük ölçüde azalttı. Kazalar artık yoldan değil genelde sürücü hatalarından kaynaklanıyor. Onlar da trafik kaidelerine uyarsa problem ortadan kalkar. Çünkü giden her can gerçekten yüreğimizi yakıyor."

Afyonkarahisar programının ikinci gününde İhsaniye, Dazkırı, Dinar ve Sinanpaşa’ya giden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu buralarda da vatandaşlarla bayramlaşarak sohbet etti.

Dazkırı’daki konuşmasında Türkiye'nin daha da gelişeceğini aktaran Prof. Dr. Veysel Eroğlu, "Buna mecburuz bir noktada çünkü etrafımız tamamen kuşatılmak isteniyor. Özellikle bu coğrafyayı, bu toprakları, bu vatanı ele geçirmek isteyen çok düşman var." dedi.

Düşmanın hem içeride hem de dışarıda olduğuna dikkati çeken Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, şöyle konuştu:

"Ama Allah'ın izniyle bu millet kahraman bir millet. Sizlerin sayesinde, bu milletin kahramanlığı sayesinde, bu şanlı bayrak ilelebet bu topraklarda dalgalanacaktır. Gönül coğrafyasının hepsi Türkiye'ye bakıyor. Orta Asya, Uygurlar, Arakan'daki Müslümanlar, Libya'dan Orta Afrika'daki Müslümanlara kadar herkes Türkiye'ye bakıyor. Balkanlar, Kafkaslardaki kardeşlerimiz bize bakıyor. Dolayısıyla hep birlikte çalışacağız. Gayret edeceğiz."

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Sinanpaşa ilçesine bağlı Tazlar köyünde 14. Katmer Şenliği'ne de iştirak etti.

Programının üçüncü gününde ise Çay, Bolvadin ve Emirdağ’a giden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu buradaki vatandaşlarla bir araya gelerek bayramlaştı.

Çay’da yaptığı konuşmada, birinci hedeflerinin Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yılı olduğunu söyleyen Prof. Dr. Eroğlu “Türkiye'yi dünyadaki 10 büyük ekonomi arasına taşımak istiyoruz. Çok güçlü olmak gerekiyor. Dünyada bir yarış var. Bakıyorsunuz Kim Jong-un denilen vatandaş, hidrojen bombası denemesi yapıyor. Bu bomba var ya ABD'nin Japonya'ya attığı atom bombasının belki 100 katı. Yani nerdeyse deprem etkisi yapıyor. Dolayısıyla dünyada şu anda büyük bir yarış var. Bu yarışı kazanan milletler ayakta kalır. Kazanamayan milletler tarihten silinir. Dolayısıyla biz büyük bir milletiz." dedi.

Malazgirt Zaferi'nin bininci yılının 2071'de kutlanacağını da vurgulayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Türkiye'nin dünyada küresel bir güç olacağına inanıyorum. Türkiye'nin bahtı açık, yıldızı parlak. Tek şart şu; birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi daha da pekiştirelim. Şevkle ve heyecanla büyük hedeflere doğru ilerleyelim. Şunu unutmayalım; büyük hedefi olmayan milletler tarih sahnesinden silinir. Bizim ise şanlı bir tarihimiz var. Gerçekten büyük bir milletiz. Asırladır dünyaya hakim olmuşuz. Allah'ın izniyle bu millet nice büyük destanlar yazacaktır" diye konuştu.

Daha sonra Afyonkarahisar'ın Bolvadin ve Emirdağ ilçesinde bayramlaşma merasimine katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Emirdağ’da yaptığı açıklamada bayramların milletin birlik, beraberlik ve kardeşliğinin daha da pekişmesine vesile olduğunu söyledi.

Türkiye'nin bu birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu ifade eden Prof. Dr. Veysel Eroğlu, "Çünkü etrafımız ateş çemberi. Bu ateş çemberi içinde Türkiye bir huzur adası. Bu huzur adasını bozmak isteyen, işgal etmek isteyenler var ama bu millet birlik, beraberlik içinde dimdik durduğu müddetçe, bu şanlı bayrağımız bu topraklarda ilelebet dalgalanacak. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın." diye konuştu.

-ormansu.gov.tr-ÇOK OKUNAN HABERLER