Fatih Erbakan: Bu iktidar döneminde Firavun piramitlerine taş taşıyan köleler olmuşuz, haberimiz yok!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, vatandaşın borç yüküne dikkat çekerken “Erbakan Hocamızın tabiriyle; ‘Firavunların piramitlerine taş taşıyan köleler haline gelmişiz haberimiz yok.’ Bu, bu iktidar döneminde vatandaşın bankalara borcu 90 misli artmış demek. Bu tam bir felakettir” dedi

Fatih Erbakan: Bu iktidar döneminde Firavun piramitlerine taş taşıyan köleler olmuşuz, haberimiz yok!
  • 15 Nisan 2019, Pazartesi 18:26

Saadet Partisi’ne karşı iktidarla kol kola hareket eden Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin İzmit Atatürk Spor Salonu’nda yapılan Kocaeli 1. Olağan Kongresi’nde dikkat çeken bir konuşma yaptı.

Türkiye’de 82 milyon vatandaşın uçan kuşa borcu olduğunu, cumhuriyet tarihinin en borçlu döneminin yaşandığını, milletin toplam borcunun 900 milyar dolara çıktığını belirten Erbakan şöyle devam etti:

Erbakan Hocamızın tabiriyle; “Firavunların piramitlerine taş taşıyan köleler haline gelmişiz haberimiz yok.” Sadece vatandaşın bireysel olarak bankalara borcu 2002 yılında 6 milyar lirayken, 2018 yılına gelindiğinde 550 milyar liraya çıkıyor. Bu, bu iktidar döneminde vatandaşın bankalara borcu 90 misli artmış demek. Bu tam bir felakettir.

82 milyon vatandaşın dış güçler tarafından sömürülmüş, işsizliğe, fakirliğe, açlığa mahkum edilmiş hale getirildiğini ifade eden Erbakan, öğrenci andı tartışmalarına atfen “Firavunların piramitlerine taş taşıyan köleler haline getirildikten sonra, kardeş kanı aktıktan sonra, terör alıp başını gittikten sonra, ne mutlu Türk’üm desen ne olur, ne mutlu Kürt’üm desen ne olur?” dedi.

Sendika.Org

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık