FETÖ’nün siyasi ayağı ne oldu? AKP araştırılmasını reddediyor…

15 Temmuz darbe girişiminin ardından 3 yıl geçmesine rağmen FETÖ’nün siyasi ayağı hala orya çıkarılmadı. AKP ve MHP, muhalefeti FETÖ’cü olmakla suçlarken, siyasi ayağın araştırılması önergelerini ise reddetti.

FETÖ’nün siyasi ayağı ne oldu? AKP araştırılmasını reddediyor…
  • 15 Temmuz 2019, Pazartesi 12:45

Yeniçağ gazetesinden Serkan Talan’ın haberine göre; 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 3 yıl geçmesine rağmen FETÖ’nün siyasi ayağının ortaya çıkarılmaması dikkat çekiyor. Cumhur İttifakı’nın seçim sürecinde muhalefeti sürekli FETÖ ile işbirliği yapmakla suçlamasına rağmen, TBMM’de kurulan Darbeleri Araştırma Komisyonu’nda yapılan çalışmalar yetersiz kaldı. Ayrıca Meclis’te FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılmasına yönelik muhalefetin verdiği önergelerin reddedilmesi ise kamuoyunun tepkisini çekti.15 Temmuz darbe girişiminin ardından kurulan Darbeli Araştırma Komisyonu’nda başta FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılması olmak üzere darbe girişimi ile ilgili karanlıkta kalan bilgiler net olarak açığa çıkmadı.

AKP FETÖ AYAĞININ ARAŞTIRILMASINI REDDEDİYOR

Özellikle FETÖ’nün siyasi ayağı ile ilgili tartışmalar sürerken, Cumhur İttifakı, muhalefetin bu konudaki taleplerini de engelliyor. İYİ Partinin geçtiğimiz yıl Meclis’e FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılması için verdiği 2 araştırma önergesi AKP ve MHP tarafından reddedildi. İYİ Parti geçtiğimiz yıl temmuz ve ekim aylarında iki önerge vermiş ancak bu önergeler reddedilmişti.Cumhur İttifakı, FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılmasına engel olurken, muhalefeti de FETÖ’cü olmakla suçluyordu. AKP ve MHP, özellikle 24 Haziran genel seçimi ve 31 Mart yerel seçimi döneminde yaptığı mitinglerde, CHP ve İYİ Parti’yi FETÖ ile işbirliği yapmakla suçluyordu.

tele 1

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık