GAZİLERİMİZİN ORTEZ VE PROTEZE İLİŞKİN TÜM TALEPLERİ KARŞILANACAK

GAZİLERİMİZİN ORTEZ VE PROTEZE İLİŞKİN TÜM TALEPLERİ KARŞILANACAK

GAZİLERİMİZİN ORTEZ VE PROTEZE İLİŞKİN TÜM TALEPLERİ KARŞILANACAK
  • 13-09-2017 08:50

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ" Resmi Gazete'de yayımlandı. 

SUT'ta değişiklik yapılmasına dair tebliğ sayesinde SGK ile Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi arasında sözleşme yapılabilmesine imkan tanındı. 

Böylece merkez tarafından rapor edilip yine bu merkezce temin edilen ortez ve protezlerin bedelleri herhangi bir kısıtlamaya tabi olmaksızın SGK tarafından karşılanacak. Ayrıca, gazilerin tedavileri nedeniyle iller arası sevklerde hastane basamak ve mesafe kuralı da kaldırıldı. Köy korucuları sevk zincirinden çıkartıldı. Böylece korucular da sevk olmaksızın üniversite hastaneleri ve özel hastanelerden sağlık hizmeti alabilecekler.​

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu düzenlemeye ilişkin, “Minnet borcumuzun asla ödenemeyeceği bilinciyle vatan müdafaasında gözünü kırpmadan canını ortaya koyan şehitlerimizin yakınları ve gazilerimizin ihtiyaçlarına ilişkin elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle bir kez daha şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

kaynak: https://www.csgb.gov.tr/home/news/gazilerimizin-ortez-ve-proteze-iliskin-tum-talepleri-karsilanacak/ÇOK OKUNAN HABERLER