GÜLTAK DANIŞIKLI DÖĞÜŞ MÜ YAPIYOR?

MERSİN'DE ESKİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANININ BIRAKTIĞI BORÇ HUSUSUNDA KAMUOYUNUN HESAP SORULSUN ŞEKLİNDEKİ BASKILARI CUMHUR İTTİFAKI ÜYELERİNİ DE RAHATSIZ EDİYORDU. CUMHUR İTTİFAKININ MHP KANADI HER TOPLANTIDA DURUMU GÜNDEME TAŞIYIP HESAP SORULMASINI İSTİYORDU. FAKAT BAZI AK PARTİ ÜYELERDE SESSİZLİK HAKİMDİ. EN SON AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI GÜLTAK'IN YAPTIĞI AÇIKLAMALAR GÜNDEME DAMGASINI VURMUŞ BÜYÜK TEPKİLERE YOL AÇMIŞTI. BUGÜN YAPILAN B.Ş. MECLİS TOPLANTISINDA İSE GÜLTAK ELİNE MİKROFONU ALIP SESLENİŞTE BULUNDU. VE SALONDKİLER "DANIŞIKLI DÖĞÜŞ'MÜ" YAPILIYOR DEMEKTEN KENDİLERİNİ ALAMADILAR.

GÜLTAK DANIŞIKLI DÖĞÜŞ MÜ YAPIYOR?
  • 08 Temmuz 2019, Pazartesi 19:45

MERSİN'DE ESKİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANININ BIRAKTIĞI BORÇ HUSUSUNDA KAMUOYUNUN HESAP SORULSUN ŞEKLİNDEKİ BASKILARI CUMHUR İTTİFAKI ÜYELERİNİ DE RAHATSIZ EDİYORDU. CUMHUR İTTİFAKININ MHP KANADI HER TOPLANTIDA DURUMU GÜNDEME TAŞIYIP HESAP SORULMASINI İSTİYORDU. FAKAT BAZI AK PARTİ ÜYELERDE SESSİZLİK HAKİMDİ. EN SON AK PARTİLİ AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI GÜLTAK'IN YAPTIĞI AÇIKLAMALAR GÜNDEME DAMGASINI VURMUŞ BÜYÜK TEPKİLERE YOL AÇMIŞTI. BUGÜN YAPILAN B.Ş. MECLİS TOPLANTISINDA İSE GÜLTAK ELİNE MİKROFONU ALIP SESLENİŞTE BULUNDU. VE SALONDKİLER "DANIŞIKLI DÖĞÜŞ'MÜ" YAPILIYOR DEMEKTEN KENDİLERİNİ ALAMADILAR. 

GÜLTAK ŞÖYLE KONUŞTU:

Bu konuyu tüm Mersin kamuoyunun merak ettiğini dile getiren Gültak, “Tahminen 1,2 milyar TL borçla alınan bir belediye, eğer 3,5 milyar TL borçla devrediliyorsa yapılan işlere bakmamız gerekiyor. Kamuoyu bunu özellikle merak ediyor. 2,6 milyar TL, Mersin Büyükşehir sınırları içinde nereye harcandı? Benim bildiğim 3 tane battı-çıktı yapıldı. Bunun da bir kısmı zaten Karayolları ve merkezi hükümetten destek alınarak yapıldı. Ben de sıkıldım bu işten, millet de sıkıldı. Bu konuda size inanıyorum ve güveniyorum, bürokratlarımıza da inanıyoruz ama biz şunu istiyoruz; bu para nereye harcandı? Bunun bizlere, Mersin kamuoyuna ivedi bir şekilde açıklanmasını istiyoruz; çünkü idare sizsiniz. Şu an sizin teftişte bulunan arkadaşlarınızın karalamak veya meseleyi kapatacak gibi konuşması abesle iştigal olur. Zaten bunu hissedersek bu işin savcıları, hakimleri var, İçişleri Bakanı var. Ama artık bizden ve bürokratlardan ricam, bu işi hızlandıralım, önümüze bakalım. Kamuoyu ve Cumhur İttifakı hızlı bir şekilde cevap istiyor. Bu para nereye gitti, niçin gitti, bir eksiklik, aksaklık var mı? Çünkü biz de sizde belki vicdanen bu konuda çok rahatsız olduğunuzu biliyorum ama bu iş geciktirildiği zaman sanki yavaş yavaş sulandırılıyor anlamına geliyor. İvedi bir şekilde idare bu konuyu inceleyip bir cevap verirse herkes rahatlar. Bunu devamlı temcit pilavı gibi pişirip getirmenin bir anlamı yok. Asıl vazife size düşüyor” dedi.

Bu arada bugünkü mecliste, geçmiş dönemi araştırmak üzere cumhur ittifakı ortak imzasıyla verilen önerge, kurulacak olan komisyonun hukuki dayanağı olup olmadığının araştırılması amacıyla cuma gününe ertelendi.

CHP li çok belediyede komisyona bile gerek görmeden yapılan iş ve işlemler Mersin'de uzattıkça uzatılıyor. ACABA NEDEN?! Ve Ankara, İstanbul, Adana bu işlerde Mersin'e örnek olacak kararlara imza atıp önceki dönemden hesap sorarken, MERSİNDE GİZLİ İTTİFAKLAR VE GÖRÜNMEZ ELLER Mİ VAR Kİ, BU HESAP SORULAMIYOR sorusu akla geliyor.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık