HAMİT TUNA'YA YAZMIŞ: Sağın Solun Sobe!

MERSİN!Lİ OKURUMUZ ŞU SAATLERDE VATSAP HATTIMIZA ŞİMDİ YAYINLAYACAĞIMIZ FOTOLARI, VİDEOYU VE YAZI İÇERİĞİNİ ATMIŞ. METNE HİÇ YORUM KATMADAN AYNEN AKTARIYORUM.BAŞLIĞI DA KENDİSİ KOYMUŞ...HAMİT TUNA'YA YAZMIŞ: Sağın Solun Sobe!

HAMİT TUNA'YA YAZMIŞ: Sağın Solun Sobe!
  • 09 Kasım 2018, Cuma 23:03

Sağın Solun Sobe!

Bu haberin üzerine neden böyle bir başlık attığımı yazımın sonunda anlayacaksınız...

Toroslar Mersinin yerli insanlarının yoğunlukta yaşadığı bir bölge. Burası Yörük diyarı diyebiliriz.Bu bölgenin geçmişten bu yana siyasetinde de Ticaretinde de önemli isimler yer almıştır.Çünkü yerli halkın hem Ticarette hem siyasette başarılı olduğu bir bölge Toroslar. Ben şimdi Ticaretinden değil de Siyasetinden bahsedeceğim sizlere.

Bölgede egemen siyasi oluşum MHP üzerinde şekilleniyor yıllardır. Hamit Tuna'nın 3 dönem Belediye başkanlığı yaptığı bir bölge Toroslar. Öncesinde de bir dönem yine MHP' den şuan Ak Parti Aday adayı olan Mustafa Demirci'nin belediye Başkanlığı yaptığı bölge. Torosların yerlisi olmamasına rağmen, o dönemde siyasi konjektür gereği başarılı bir seçim geçirmişti. Daha sonrasında ise Koltuğu yine kendi partisinden Aday edilen Hamit Tuna'ya bırakmıştı. Hamit Tuna ne kadar Belediye başkanlığı yaptıysa onunla yol yürüyen insanlarda o kadar görev almışlardır yanında.

Örneğin; Hikmet Koç... Bölgenin MHP adına siyaset yapan önemli isimlerinden. Biraderi Saim Koç eski kızılbağ belediye başkanı, yine MHP'den... Hikmet Koç , Hamit Tuna İlk Toroslar Belediye başkanlığına aday olduğu günden bu güne her seçim dönemimde Toroslar Belediyesi Kontenjan 1. Sıra meclis Üyesi adayı. Öğretmenlikten emekli olduğu gün Hamit Tuna ile siyaset yapma kararı verdiğini bir çok kişi bilir... Zaten o da Hamit Tuna gibi bölgenin yerlisidir. Torosların Kızılbağ köyünden bir yörük çocuğu... Hemde kızılbağ köyünün Hatırı sayılır bir ailesinden... Her dönem kontenjan 1. Sıra Hikmet Hocanındır. Siyaseti ve Yerel siyaseti bilenler kontenjan adayın ne olduğunu çok iyi bilirler. Kontenjan aday mevcut Belediye başkanı seçimi kazanırsa , seçimi kazanıp meclis üyesi olan adaydır.Yani Belediye başkanının Kader arkadaşıdır, yol arkadaşıdır.

Bilal Candan... Torosların sayılır ve sevilir bir ismidir. Silifkeli'dir. Son dönemde Toroslar belediye başkanı Hamit Tuna tarafından Meclis üyesi listesine koyulan ve seçilen halihazırda Toroslar belediye başkanı Hamit Tuna’nın meclis üyeliğini yapan isimdir.Toroslar Çavuşlunun ust tarafında yapı-inşaat malzemeleri satışı yapan bir iş yeri var.

Gelelim Abdullah Yılmaz'a... Toroslar Belediyesi Meclis Üyesi aynı zamanda Büyükşehir meclis üyesidir. Partisi hep MHP oldu. Geçmişte MHP'den Yalınayak Belediye Başkanlığını yapan isimdir. Yine Hamit Tuna'nın yakınında olan, Hamit Tuna tarafından meclis üyesi listesine alınan isimlerdendir. Yalınayakta sevilir sayılır.

Mustafa Çakır! Siyasetin Duayyen ismi... Demirelin talebesidir. Son bir aydır size anlamsız gelsede kardeşi Ufuk ÇAKIR'ın Mezitli CHP'den aday adaylığı söz konusudur. Size anlamsız gelebilir, fakat bana öyle değil. Kendileri CHP'nin eski Kültür Bakanı  İstemihan Talay'ın ekibindedir. Zira 30 mart seçimlerinde İstemihan Talay da Çakır ailesinin yanında yer alarak, Kocamaz faktörü ile Listeye iki isim sokmuştur. Birisi yeğen Enver Köksal, diğer kader birliği yaptıkları Ufuk Çakırın ağbisi Mustafa Çakır. İki isimde Büyükşehir meclis üyesidir. Mustafa Çakır siyasetin çekirdeğinden yetişme bir isimdir. DYP kökenlidir. Çavuşlu Mahallesinin yerlisi ve kalabalık ailelerindendir.

Nadir Çiçek... Anamurlu... Zeki Ayan Mahalle Muhtarı.. Yaklaşık 15 Yıldır Toroslar Belediyesinin bulunduğu bölgenin Mahalle Muhtarı. Hamit Tuna'ya en yakın isimlerden bir tanesi.

Mithat Toroğlu mahallesi Muhtarı Faruk Doğan... Hamit Tuna'ya en yakın isimlerden...

Daha önemli birisi var...

Şeref Bolat! Yusuf Kılınç mahallesi muhtarı, yıllardır... Muhtarlar derneği başkanı, daha önemlisi MHP'nin Mersin İl yöneticisi... Hamit Tuna belediye başkanı olduğu günden bu güne yanı başında birlikte yol yürüdüler... Hamit Tuna'nın butün secim programlarinda butun açiliş ve organizasyonlarinda yer alir...

Ergün Özdemir... Ayvagedikli. Ayvagediğinin eski belediye başkanı... Buyuksehir yasasi ciktiktan sonra yine Hamit Tuna referansi ile buyuksehir meclis uyesi adayi oldu Toroslar bolgesinden. Siyaset hayatının başladığı yer MHP.

Ve bunun gibi bir çok isim var buraya yazmadigim, gormedigim, gozumden kacirmis oldugum... Önemli değil... Önemli olan Toroslar bölgesindeki Muhtarların bir çoğunun bu gün anıtkabire gitmesi. Hamit Tuna bir çok muhtarı bu gün anıtkabire gönderdi Toroslar bölgesinden. Peki bu isimler neden mersindeydi?

Bildiğiniz üzere bir süre önce partisi tarafından aday gösterilmeyen Burhanettin Kocamaz bu gün toroslar bölgesinde bir dizi açılış töreni yaptı. Ve bu törende yaptıgı konuşmalarda önümüzdeki dönem yapacağı bir çok projeden bahsetti. Yani kısacası bende varım dedi. Bu program haftalar öncesinden ayarlandı. MHP' nin Buyuksehir belediye baksan adayi olmasina ragmen Hamit Tuna bu programda yoktu veya davet edilmedi. Ankara’daydı... Ama teşkilatların bu programa katilim konusunda kimsenin katılmayacağı yönünde karar aldığı söyleniyordu. Buna rağmen MHP il yöneticisi Şeref BOLAT bu programda, hemde sahnede. MHP'nin meclis üyeleri Abdullah Yılmaz, Ergün Özdemir, Mustafa Çakır, Bilal Candan, Hikmet Koç bu programda... Hamit Tuna'ya yakın isim olan bir çok muhtar bu programda... Bütün bunlar olurken Mersin Büyükşehir Belediye başkanı Hacı Burhanettin Kocamaz'ın başka siyasi hareketlerde ismi geçiyor, özellikle İYİ Parti saflarında... İnsanın aklına başka sorular geliyor, bütün bu kişiler Kocamaz'ın yanındaysa sen neredesin Hamit Başkan? Ben söylim sana istersen! “Sağın solun, Önün Arkan SOBE!”

İŞTE O AÇILIŞIN VİDEOSUNUN LİNKİ:

https://www.facebook.com/BurhanettinKocamaz/videos/2730963513794502/

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık