HSK BAŞKAN VEKİLİ MEHMET YILMAZ'DAN RABİA NAZ AÇIKLAMASI

HSK BAŞKAN VEKİLİ MEHMET YILMAZ'DAN RABİA NAZ AÇIKLAMASI. Rabia Naz Vatan'ın ölümüyle ilgili olarak mahallinde devam eden idari soruşturma sırasında HSK müfettişlerinin "intihar düşük ihtimal" değerlendirmesinde bulundukları iddiasına bazı yayın organlarında yer verilmesi üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur;

HSK BAŞKAN VEKİLİ MEHMET YILMAZ'DAN RABİA NAZ AÇIKLAMASI
  • 18 Nisan 2019, Perşembe 19:34

HSK BAŞKAN VEKİLİ MEHMET YILMAZ'DAN RABİA NAZ AÇIKLAMASI.

Kendi sosoyal hesabından yaptığı yazılı açıklamadır:
"Rabia Naz Vatan'ın ölümüyle ilgili olarak mahallinde devam eden idari soruşturma sırasında HSK müfettişlerinin "intihar düşük ihtimal" değerlendirmesinde bulundukları iddiasına bazı yayın organlarında yer verilmesi üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur;

Bilindiği gibi Rabia Naz Vatan'ın ölümüyle ilgili adli soruşturma Görele Başsavcılığı tarafından yürütülmektedir. Kurul müfettişleri ise ölen küçük kızın babasının, olay nedeniyle etkin soruşturma yapılmadığına yönelik iddia ve şikayetlerini incelemek için görevlendirilmiştir.

Yasa gereği gizli yürütülen İnceleme mahallinde halen sürdürülmekte olup henüz kurulumuza dahi iletilen bir bilgi ve belge bulunmamaktadır.

Hem adli soruşturma sonucu hem de sürdürülen idari inceleme sonucunun sabırla beklenilmesi, kaynağı şüpheli beyanlara itibar edilmemesi adli sürecin adil bir şekilde neticelendirilmesi için elzemdir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Unutulmasın; Yargıya güven için en önemli husus kendisine güven duyulan hakim ve savcılardır. Hakimine güvenilmeyen yargıya güven olmaz"

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık