HÜKÜMET SÖZCÜSÜ BEKİR BOZDAĞ ZAFER ÇAĞLAYAN OLAYINI AÇIKLADI

HÜKÜMET SÖZCÜSÜ BEKİR BOZDAĞ, BAKANLAR KURULU TOPLANTISI SONRASI, BASIN HUZURUNDA KENDİSİNE YÖNELTİLEN ABD İLİŞKİLERİ VE ZAFER ÇAĞLAYAN OLAYI HAKKINDA AÇIK VE NET CEVAP VERDİ.

HÜKÜMET SÖZCÜSÜ BEKİR BOZDAĞ ZAFER ÇAĞLAYAN OLAYINI AÇIKLADI
  • 12-09-2017 13:01

HÜKÜMET SÖZCÜSÜ BEKİR BOZDAĞ, BAKANLAR KURULU TOPLANTISI SONRASI, BASIN HUZURUNDA, KENDİSİNE YÖNELTİLEN TÜRKİYE ABD İLİŞKİLERİ VE ZAFER ÇAĞLAYAN'IN ABD DE YARGILANMASI HUSUSUNA  AÇIK VE NET CEVAP VERDİ. 

CUMHURBAŞKANLIĞI KORUMALARI VE ZAFER ÇAĞLAYAN HAKKINDA YAPTIĞI AÇIKLAMA

"Türkiye ile İran arasındaki ticari ilişkiler hukuka uygun. Ulusal ve uluslararası hukuka aykırı bir işlem yoktur. Türkiye'nin bütün ticari işleri hukuka uygundur, suç teşkil eden bir durum yoktur. Sayın Bakanımızın işine karıştığı durum şu: 17-25 Aralık sürecinde FETÖ'nün yapmak istediğini Amerikan yargısı ile gerçekleştirmeye çalışmaktır. Bildiğiniz gibi sahte belgelerle bir hukuk darbesine teşebbüs edildi ve değerlendirerek takipsizlik kararı verilmiştir. TBMM Komisyonu araştırmış ve Yüce Divan'a göndermemiştir. Türkiye bunu es geçmemiştir. Durumu hem yargı hem TBMM değerlendirmiştir. Bunun bir kumpas olduğu gün gibi ortadadır. New York Bölge Eyalet Başsavcısının elindeki belgeler FETÖ tarafından kendilerine iletilmiştir. Ben soruyorum: FBI yetkilsi bu belgeleri kimden aldı?"

"Sayın Bakan bu dönemde Türkiye'nin çıkarlarını korumuştur. Yasalara uygun bir şekilde görevini yapmıştır. Ortada delil yok, uydurma şeyler var. İddianameyi hazırlayan savcı bilgisayarda oynarken bazı kısımları unutmuş belli. "Zafer Çağlayan parlamentoda görev yapmaktadır" diyor. Çağlayan görev mi yapıyor? Yok. "

"Washington Savcılığı bir iddianame düzenlemiş. 15 korumadan 4'ü orada değil. Muhsin Köse olayın başından sonuna kadar Cumhurbaşkanımızın yanında. Orada olmayan bir kişiyi olaya dahil ediyorlar. Bu iddianame PKK-PYD terör örgütü destekçilerinini verdikleri ifadeler esas alınarak hazırlanan bir iddianame. Korumaların ifadesi yok. Orada bir eylem yapıldığında bunu önlemesi gereken ABD güvenlik görevlileridir. Bu yanlı bir iddianamedir. Bu ABD- Türkiye ilişkilerine büyük zarar vermektedir. Türkiye-ABD ilişikilerini bozmak isteyenler önemli bir gayret içindedirler. Umuyorum ki ABD korumalar ve diğer konulardaki değerlendirmelerini yapar."

İŞTE O SORU VE BOZDAĞIN CEVABI LİNKİ TIKLAYIN DİNLEYİN...

https://drive.google.com/file/d/0BwomfIz4LtsUY3dfaG4zdWI4cGM/view ÇOK OKUNAN HABERLER