İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Siirt'te

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Siirt'te

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Siirt'te
  • 23-08-2017 11:47

Bazı temas ve açılışlara katılmak üzere Siirt'te bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Siirt Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın'dan çalışmaları hakkında bilgi aldı.
        Burada konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yapılan hizmetler ve diğer projeler hakkında bilgi almak üzere Vali Ali Fuat Atik’i ziyaret ettiklerini anımsatarak, şu değerlendirmelerde bulundu:
        "Hem bizi çok memnun eden hem de ümitvar eden, milletin parasının millete yatırım olarak döndüğünü büyük bir gururla izlediğimiz hizmetleri Belediye Başkanı Ceyhun Dilşad Taşkın şahsında hem takip etmenin hem de Siirtli hemşehrilerimizi bununla buluşturmanın heyecanı içerisindeyiz."
         Bölgede yol, kanalizasyon, park, oyun bahçeleri ve diğer alanlarda yapılanları gördükçe, terörle mücadele eden güvenlik güçlerinin yanı sıra, en önemli adımın Siirt, diğer vilayetler ve ilçelerin imarında olduğunu tespit etmenin huzuru içerisinde bulunduklarını aktaran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şöyle konuştu:
         "Allah yardımcınız olsun. Elimizden gelen bütün gayreti ve desteği hep birlikte arkadaşlarımızla ortaya koyuyoruz. Geldiğiniz ilk günden beri meseleye sahiplikle yaklaşmanız bizim açımızdan çok önemliydi. Kucaklayıcı tavrınız ve hizmet konusunda buranın yatırım ölçeğinden daha yüksek bir yatırım planlaması gerçekleştirmenizi ayrıca tebrik ediyorum. İnşallah hep birlikte daha güzel adımlar atacağız. Siirtimize hizmetler, her şey yakışıyor. Bu farkı da, yapılan yapılmayanla arasındaki farkı da vatandaşın en güzel şekilde göreceğine olan inancımız tamdır."
            İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, vatandaşın terazisinin kuyumcu terazisi gibi ölçtüğünü, bir gram eksik, fazla tartmadığını vurgulayarak, "Biz o teraziye tabiyiz." diye konuştu.
            Bölgede yapılan hizmetlere işaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şunları kaydetti:
            "Buradan yapılan asfaltlar, illerimizin ve ilçelerimizin su ve kanalizasyonu konusunda atılan adımlar, bir kere 15 tane oyun parkı tamamen elden geçti ve çocuklarımız hak ettiği parklarla karşılaştı. İki tane de dev park yapılıyor, bir tanesini de bugün açacağız. Yani bunların her birisi buraya takılan bir mücevherat gibi. Bu açıdan çok mutlu olduğumuzu söylemek istiyorum. Belediyeden giriyorsunuz, her yer tertemiz. Aynı zamanda hiçbir ayrım gözetmeksizin ortaya koyduğu bir hizmet aklı var burada. Bu aklı özellikle tebrik ediyorum. İnşallah gün geçtikçe de aradaki makas çok daha fazla açılacak. Bizim de Bakanlığımızca yapabileceğimiz, yaptığımız hizmetler, diğer arkadaşların özellikle spor sahaları, kompleksleri konusunda atılacak adımlar, ilçelerimizde, Siirt’te bunların her biri ayrı bir katkı sağlayacak. Böyle geliştikçe de hem şehrin ekonomisi gelişecek hem de Siirt bizim medeniyetimizin taşıyıcı kolonlarından bir tanesidir. Bizim için çok önemlidir. Siirt, gelirken edep edilen yerlerden bir tanesidir. İnşallah ona yakışır bir yerel yönetim anlayışını burada ortaya koyuyorsunuz, tebrik ediyor ve kutluyoruz.”      
           İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gaziantep'in Şahinbey Belediyesinin desteğiyle 14 bin metrekare alan üzerinde yapılan ve 109 oyun grubunun yer aldığı Çocuk Dünyası Parkı'nın açılışına katıldı.
             İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, açılışta yaptığı konuşmada, bu parkın bütün estetiğiyle beraber Siirt'e çok yakıştığını söyledi.
            Belediye başkan vekili olarak görevlendirilen vali, vali yardımcıları ve kaymakamlarla, yaptıkları hizmetler konusunda sürekli görüştüklerini aktaran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şöyle devam etti:
            "Bugün burada yaptıkları asfalt yollarla, sosyal merkezlerle, hizmetlerle ve bugün burada yapmış oldukları su ve kanalizasyon, altyapı yatırım ve projeleriyle Eruh Belediyesinden Tillo Belediyesine, Kayabağlar'dan Veysel Karani Belediyesine kadar inanınız çok güzel hizmetlerin altına imza atıyorlar. Demek ki paralar terör örgütüne değil de vatandaşımızın hizmetine gidiyorsa yol da çocuk parkı da oluyor. 50 yıl su bekleyen ilçelerimize su da geliyor kanalizasyon hizmetleri de yapılıyor."
            - Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını iletti
         İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuşması sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini aradığını ve Siirtlilere selam gönderdiğini belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanımıza burada Şahinbey Belediyesinin yaptığı bir parkta açılış yapmakta olduğumuzu söyleyince Siirtli hemşehrilerine, çocuklara, annelere, babalara selamlarını iletti. Benim üzerimde bir yüktür, size Cumhurbaşkanımızın selamlarını iletiyorum." dedi.
            İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yapılan çalışmaların kardeşliğin bir göstergesi olduğunu vurguladı.
            - "Biz Anadoluyuz" projesi
            İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığınca "Biz Anadoluyuz" projesini başlattıklarını, bu kapsamda Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden 50 bin çocuğun valiler tarafından misafir edileceğini aktardı.
            İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Vali amcalarınız, teyzeleriniz, ablalarınız inşallah sizleri misafir edecekler. Doğu ve Güneydoğu Anadolu vilayetlerinde 50 bin çocuğumuzu bir yıl içerisinde kendi vilayetlerine davet edecekler, orada onları misafir edecekler. Oranın tarihi, kültürel ve turistik yerleriyle onları buluşturacaklar ve onları bir taraftan oradaki çocuklarımızla kaynaştıracaklar." ifadesini kullandı.
            Bugüne kadar Türkiye'nin kardeşliğini bozmak, ülkenin terörle anılmasını, istikametini ve hedeflerini bozmak isteyenlerin bunu beceremediğini ifade eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör örgütlerine, ülkeyi dışarıdan bozmak isteyenlere inat hizmetlerle, birlik, beraberlikle geleceğimizi ortaya koyduklarını anlatarak, şunları kaydetti:
            "Hiç merak etmeyin 2023, 2053, 2071'de bizimdir. Hiç merak etmeyin. Zengin, özgür bir ülke olacağız. Hiç merak etmeyin, huzurun, hürriyetin, özgürlüğün, barışın, kardeşliğin bir taraftan da zenginleşmenin, üretimin, büyümenin adımlarını hep beraber atacağız. Size güzel bir ülke emanet edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın önderliğinde size bütün dünyanın imrenerek izlediği bir ülke emanet edeceğiz."
            - "Terör örgütü çocukları anne ve baba sevgisinden mahrum bırakıyor"
            İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör örgütünün çocukları anne ve babalarının sevgisinden mahrum bıraktığını belirterek, şöyle konuştu:
            "Bir şeye hep içim kahroldu. 14-15 yaşında kızlarımızı, annelerinin sevgiye en çok ihtiyacı olduğu dönemde aldılar, terörün kucağına ittiler. Onları Kandil'le götürdüler. Onlardan bir terörist, onlardan bu ülkede annelerinin ve babalarının sevgilerinden yoksun ve mahrum bırakan bir insan oluşturmak istediler. Sabahtan akşama kadar yorulan babasını eve geldiğinde kızından mahrum bıraktılar. Annesinden, babasından mahrum bıraktılar. Evin duvarlarına boş gözlerle bakmasına sebebiyet verdiler."
            İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ve Başbakan Binali Yıldırım'ın görevlendirmesiyle yaklaşık bir yıldır İçişleri Bakanlığı görevini yürüttüğünü anımsatarak, "Bilmenizi istiyorum ben insanım, bir aile reisiyim, bir babayım. Eşimle beraber nasıl çocuklarınıza bakıyorsanız aynı hasretle aynı gözlerle çocuklarımıza bakıyoruz. Bilmenizi istiyorum ki ne zaman dağa genç bir kızımızın çıktığını duyunca içim parçalanıyor. Bilmenizi isterim, ocak ayından bugüne kadar terör örgütleri yaptığımız mücadeleyle baskısını milletimizin üzerinde azaltmak zorunda kaldılar." ifadesini kullandı.
Terör örgütünün tarihinin en büyük düşük katılımıyla karşı karşıya kaldığına dikkati çeken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, haziranda 3, temmuz ve ağustos aylarında ise sadece 2'şer kişiyi dağa götürebildiğini, bunun da terör örgütü için bir felaket olduğunu vurguladı.
Uyguladıkları siyaset, terörle mücadele kararlılıkları ve milletin desteğinin ciddi şekilde karşılığını bulduğunu belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şunları kaydetti:
         "Sizi mahcup etmeyeceğiz, bize itimat edin, güvenin. Çocuklarınızı dağa götürüp onları ölüm makinesi yapmaya çalışanlara hesabı tek tek sormazsak namerdiz, namerdiz, namerdiz. O çocukları hep birlikte geleceğe taşıyacağız. Onların yerleri buralar, oyun parkları. Onların yerleri öğretmenlerimizin yanı. Onların yerleri Kur'an-ı Kerim'i öğreneceği camilerimizdeki imamlarımızın ve hocalarımızın yanı, onların yerleri üniversiteler, laboratuvarlar. Terör bitecek, işsizlik azalacak, çocuklarımızın her biri hayalleri ve idealleriyle buluşacak, buralar fabrika dolacak, anneler evlatlarını okula gönderdiğinde onlara inat rahat edecek."
            İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin adının terörle anılmasını ortadan kaldıracaklarını sözlerine ekledi.
            İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'ndan kentte bir Çocuk Dünyası Parkı daha yapılması sözünü aldı.
-İÇİŞLERİ.GOV.TR-ÇOK OKUNAN HABERLER