“İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanındayız”

Turgut, “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanındayız”

“İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanındayız”
  • 27-09-2017 12:36

Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, beraberinde ki Sosyal Yardım İşleri Müdürü Sami Burkut ile birlikte ihtiyaç sahibi ailelerin faydalandığı sosyal marketi gezerek incelemelerde bulundu.

Silifke Belediyesi ve Türk Kızılay’ı Silifke Şubesi işbirliğiyle faaliyetlerini sürdüren Sosyal Market’ten 2015 yılından bugüne kadar 5800 vatandaş faydalandı.

Yardımlaşma ve dayanışmayı artırmak için sosyal projelerine önem veren Silifke Belediyesi, Kızılay işbirliğiyle gerçekleştirdiği proje ve çalışmalarla, ilçe halkının beğenisini toplamaya devam ediyor.

“BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE DAHA ÇOK ÇALIŞMALIYIZ”

Sosyal Market personeliyle bir araya gelerek çalışmalarında kolaylıklar dileyen Belediye Başkanı Mustafa Turgut, “Her ay birçok yoksul aileye umut kapısı olan sosyal marketimizde, özverili bir şekilde çalışan personellerimize teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde daha birçok önemli başarılara imza atacağız. Yoksulluğun azalması, israfın önlenmesi, toplumsal barış ve hoşgörüyü arttırmayı amaç edinen belediyemizin 2018 yılında gerçekleştireceği projeleri de bir bir hayata geçireceğiz” dedi.

“SİLİFKE BARIŞ, YARDIMLAŞMA VE HOŞGÖRÜ KENTİDİR”

İhtiyaç fazlası, kullanılmış fakat kullanılabilir nitelikteki veya kullanılmamış ayakkabı, çocuk kıyafetleri, gelinlikler ve her yaştan kesime hitap eden giyim eşyalarını sosyal markete kabul ettiklerini açıklayan Belediye Başkanı Mustafa Turgut, “Burada her vatandaşımızın gönül zenginliği yatıyor. İş adamlarımız, esnaflarımız ve vatandaşlarımızın her kesimi bizlere destek veriyor. Halkımızın böyle kalıcı ve anlamlı bir hizmete destek vermeleri heyecanımıza güç verdi. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Bulunduğum her ortamda gurur duyduğum bir konudan bahsettim ve yine bahsedeceğim. Silifke sosyal barışı en iyi yaşayan, kardeşliği, dostluğu en iyi sergileyen, ortak yaşama kültürünü en iyi benimsemiş, bütünlük içinde yaşama kültürünü en iyi ortaya koyan kentlerden bir tanesi. Bu özelliklerimiz bize gurur veriyor” dedi.

Ayakkabı, gelinlik, çocuk kıyafetleri ve birçok ürün reyonundan oluşan marketten aynı zamanda ihtiyaç sahibi oldukları tespit edilen ailelere; buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın, çekyat, halı, soba, battaniye, masa, sandalye, gıda kolisi gibi yardımlarda yapılıyor.

BASIN BÜLTENİÇOK OKUNAN HABERLER