İlber Ortaylı’dan sitem: Yakın zamanda gideceğim buralardan…

Tarihçi Yazar İlber Ortaylı, Avrupa’daki arşivleri incelemek için yurt dışına gideceğini açıkladı. Ortaylı, şehrine sahip çıkamayanlar diyerek eleştirdikleri içinse “Onlarla aynı yerde ne mezarım olacak” diyerek sitem etti.

İlber Ortaylı’dan sitem: Yakın zamanda gideceğim buralardan…
  • 20 Eylül 2019, Cuma 18:37

İlber Ortaylı bir Youtube kanalı programında, yakında Avrupa’daki arşivleri incelemek için yakın zamanda uzun süreli bir yurt dışı hayali olduğunu açıkladı. Ortaylı, “Burada çok fırsat olmuyor, bir yandan kitap yazmam gerekiyor, bir yandan söyleşiler var konferanslara katılmam gerek ancak yakın zamanda gideceğim buralardan” dedi.

“RESTORASYON YAPANLARIN AMACI PARA KAZANMAK”

Ortaylı, Türkiye’de restorasyon yapanların restorasyon yapmayı bilmediklerini söyledi. “Türkiye’de kötü restorasyon yok değil var. Ama bilmiyorlar” diyen Ortaylı, “Geniş anlamda sorarsan onları bu gözle değerlendirmek fazla iyimserlik olur. Sen düşün ki bütün restorasyonları belirli bir yer yapıyorsa ve orası Türkiye’deki mimarı mirasın çok azını barındıran bir bölgeyse orada zaten gelişmenin, bilgi edinmenin mümkün olmadığını anlarsın” dedi.

“MEZARIM BUNLARLA AYNI MEMLEKETTE OLMAYACAK”

Ortaylı şehrine sahip çıkamayanlar diyerek eleştirdiği bir kesim İstanbullu’yu kast ederek “Senin burada mezarın var mı diyorlar. Çok şükür yok, olmayacak da! Şehrine sahip çıkamayan insanlarla aynı yerde ne mezarım olacak” diyerek sitem etti.

ABC GAZETESİ

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık